Шольц про миротворців в Україні

Шольц категорично проти відправлення миротворців в Україну

Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив свою думку щодо можливого розміщення миротворців в Україні, заявивши, що такі розмови є недоцільними. На його думку, це може свідчити про те, що в Європі вважають, ніби Україна не зможе повернути частину своїх окупованих територій. Про це Шольц заявив в інтерв’ю німецькому виданню RND, яке було опубліковано 8 лютого.

Про це розповідає CorruptUA

Неприйнятність ідеї миротворців

Шольц підкреслив, що «я вважаю, що такі дискусії недоречні і передчасні. Адже передбачається, що Україна не отримає частину своєї території назад від росії. Я дуже серйозно кажу, що нічого не повинно вирішуватися через голови українців. Спочатку нам потрібне припинення конфлікту і реальні переговори, а не продиктований мир. Тільки тоді можна буде побачити, як можуть виглядати майбутні гарантії безпеки для України».

Потреба в допомозі партнери

Канцлер зазначив, що Україна в будь-якому випадку «матиме армію, яку вона не зможе утримувати лише за рахунок власних фінансових ресурсів», і тому їй знадобиться підтримка міжнародних партнерів. Раніше британські ЗМІ повідомили, що прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і президент Франції Емманюель Макрон обговорювали можливість відправлення британських і французьких солдатів в Україну в ролі миротворців, якщо буде укладено угоду про припинення війни.

Емманюель Макрон вперше підняв питання про можливість направлення європейських військ в Україну ще наприкінці лютого 2024 року, однак тоді ця ініціатива не отримала підтримки серед країн-партнерів. Президент України Володимир Зеленський у грудні минулого року в Брюсселі заявив, що бачить «позитивні зрушення» у дискусіях щодо потенційного розміщення миротворчих військ в Україні. Також 13 січня Зеленський повідомив про обговорення ідеї розміщення «контингентів партнерів» в Україні з французьким колегою Макроном.

16 січня президент Зеленський заявив, що обговорення розміщення іноземного військового контингенту триває з тими країнами, які готові або здатні це зробити, але деталі, зокрема чисельність, ще залишаються під питанням.

Новини по темі