«Східною Малопольщею» назвав Галичину очільник польського Інституту національної памʼяті

«Східною Малопольщею» назвав Галичину очільник польського Інституту національної памʼяті

by Max

Керівник Інституту національної пам’яті Польщі Кароль Навроцький, коментуючи питання ексгумації жертв Волинської трагедії, назвав Галичину «Східною Малопольщею». Про це Навроцький сказав в інтервʼю виданню Interia.

Очільник польського інституту національної памʼяті сказав, що польська сторона готова до переговорів, які приведуть до домовленостей, що дозволять розпочати пошуково-ексгумаційні роботи.

«Тому ми чекаємо, що українська влада позитивно розгляне наші заявки, щоб ми могли розпочати роботи з пошуку та ексгумації жертв геноциду на Волині та Східній Малопольщі. Ми готові до цього в будь-який момент», – заявляє Кароль Навроцький.

У соцмережах на слова Навроцького відреагували українські історики. Колишній очільник Українського інституту національної пам’яті, депутат Верховної Ради Володимир Вʼятрович написав, що таким терміном Галичину іменували тільки у 1922–1939 роках, а причина його запровадження тоді «була виключно політичною».

«Таким чином українську Галичину вписували в загальнопольський наратив, витирали її українськість. Звісно, робили це не лише найменуванням, але системною політикою полонізації освіти, культури, соціальної підтримки польських переселенців», – написав Вʼятрович.

Історик і політик вважає, що вжитий нині польським чиновником термін «Східна Малопольща» – це не про вшанування памʼяті загиблих поляків, а про жаль за втраченим територіями, які так і не стали польськими.

Також на інцидент відреагував історик Олександр Зінченко. «Боюсь, що голова Instytut Pamięci Narodowej Кароль Навроцький буде довго чекати дозволів на якісь там дії на теренах Східної Малопольщі. В Україні нема такого регіону. Андрію Сибіго (міністр закордонних справ України – ред.), можливо, варто подарувати колегам карту України?» – написав історик.

Як історичний регіон Польщі Малопольща не включає навіть сучасні найсхідніші польські території поблизу українського кордону. Приміром, міста Пшемисль і Хелм (українські назви Перемишль і Холм), у районі яких українське населення свого часу переважало, до Малопольщі не належать, не кажучи про теперішню українську Галичину, яка складається зі Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей.

Новини по темі