СБУ заявила про викриття на Закарпатті двох схем з уникнення мобілізації

СБУ заявила про викриття на Закарпатті двох схем з уникнення мобілізації

by Max

Про це розповідає CorruptUA

Служба безпеки України повідомляє, що спільно з Національною поліцією ліквідувала на Закарпатті дві схеми ухилення від мобілізації чоловіків призовного віку. Підозрюваними у справі є очільник районного ТЦК і заступник комбрига Тероборони.

«За матеріалами слідчих Нацполіції, обидва фігуранти діяли порізно, але використовували схожі «схеми»: в обмін на хабарі пропонували військовозобов’язаним уникнути призову на підставі підроблених документів про «погане» здоров’я. Для цього посадовці забезпечували потенційних призовників фіктивними медвисновками ВЛК про наявність тяжких захворювань. Надалі ухилянти використовували підробку для зняття з військового обліку й могли незаконно виїхати за межі України», – йдеться в повідомленні.

За даними СБУ, вартість таких «послуг» становила від чотирьох тисяч доларів з клієнта.

Читайте також: «Заробили понад 40 мільйонів гривень»: ОГП каже про викриття схеми з ухилення від мобілізації

Посадовців підозрюють за статтями Кримінального кодексу України: «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» і «зловживання впливом».

Їм загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна. Коментарів підозрюваних поки що немає.

Після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року було запроваджено воєнний стан і оголошено загальну мобілізацію.

Правоохоронні органи України регулярно повідомляють про викриття схем, організованих для уникнення призову. Зокрема, на початку жовтня цього року стало відомо, що Державне бюро розслідувань підозрює керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи і її сина на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах. Розпочато кримінальне провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби.

За даними СБУ, з початку 2024 року викрито 77 осіб причетних до корупційних злочинів у сфері діяльності медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), виявлено сім злочинних угрупувань з-поміж представників комісій.

Новини по темі