СБУ заявляє про виявлення трьох схронів зі зброєю. Серед них – російські гранатомети під Києвом

by Max

Служба безпеки виявила три схованки з російською зброєю та вибухівкою у різних регіонах України – про це відомство заявило 8 лютого.

Зокрема, частину зброї залишили російські війська під час втечі з Київщини, «щоб потім сховане озброєння могли використовувати російські ДРГ».

«Так, на Київщині: співробітники СБУ виявили в Бучанському районі добре замаскований схрон із озброєнням російського виробництва. Тайник був облаштований під підлогою покинутої будівлі в одному із селищ поблизу столиці», – йдеться в повідомленні.

У схованці знайшли п’ять гранатометів і 12 бойових гранат Ф-1, РГД-5 та РГО.

СБУ вважає, що російські диверсанти планували використати це озброєння під час операцій на території Київщини.

Читайте також: СБУ заявляє, що ліквідувала пʼять схем ухилення від мобілізації

Також відомство звітує про виявлення ще двох партій зброї. На Закарпатті чоловік, вже засуджений за незаконний збут зброї, нібито намагався продати захований поблизу місцевого кар’єра арсенал зброї. Вилучили партію тротилу і пластиду з електродетонаторами, сім бойових гранат і ⁠майже 600 набоїв до стрілецької зброї.

У Вінницькій області правоохоронці затримали торговця зброєю, який «хотів продати криміналітету російський автомат Калашникова, понад тисячу набоїв та десяток бойових гранат».

Знахідки вилучили в рамках проваджень за статтею про незаконне поводження зі зброєю.

У квітні 2023 року СБУ повідомила про викриття російського схрона з боєприпасами під час контрдиверсійних заходів у фронтових районах Луганщини.

Сили оборони звільнили Київську область від російських військ навесні 2022 року.

Новини по темі