СБУ повідомляє про затримання посадовців Державної митниці через вимагання хабарів

СБУ повідомляє про затримання посадовців Державної митниці через вимагання хабарів

by Max

Служба безпеки України затримала керівників департаменту Державної митної служби у зв’язку з корупційною схемою в Центральному апараті Державної митної служби. Про це повідомили 9 липня СБУ та Офіс генерального прокурора.

Згідно з повідомленнями, у Києві затримали директора Департаменту відомчої безпеки та контролю Держмитслужби та його заступника:

«За даними слідства, чиновники систематично вимагали неправомірну вигоду з керівників регіональних митниць. За різні суми хабарів фігуранти «гарантували» посадовцям не створювати штучних перешкод у професійній діяльності. В обмін на «данину» очільники відомчої безпеки обіцяли також «прикривати» службові порушення митників», – йдеться в заяві СБУ.

Правоохоронці документували діяльність фігурантів справи понад рік, СБУ звітує про фіксацію щонайменше восьми фактів щомісячного отримання неправомірної вигоди. За даними Служби, організатори залучили до цієї діяльності свого підлеглого у регіональному органі митниці.

Читайте також: СБУ заявляє про ліквідацію чергових схем ухилення від мобілізації на Львівщині

Очільника Департаменту відомчої безпеки держустанови, його заступника та одного з керівників регіональної митниці затримали при передачі хабаря.

СБУ готує повідомлення фігурантам про підозру за статтями про пропозицію та одержання хабаря. Також колишній очільниці одного з регіональних управлінь митниці готують підозру в пропозиції неправомірної вигоди службовій особі.

«Наразі тривають 28 обшуків у Центральному апараті Держмитслужби, а також в обласних підрозділах відомчої безпеки та контролю Західного, Південного та Центрального регіонів. Слідчі дії спрямовані на встановлення та притягнення до відповідальності всього кола осіб, причетних до «схеми», – додає відомство.

У разі обвинувального вироку фігурантам справи загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Державна митниця наразі не коментувала ці повідомлення.

Новини по темі