Розвідка Британії повідомила про застосування РФ VBIED, цю тактику, ймовірно, ініціюють чеченські підрозділи

Розвідка Британії повідомила про застосування РФ VBIED, цю тактику, ймовірно, ініціюють чеченські підрозділи

by Max

Більшість випадків застосування Росією VBIED було зареєстровано в районі Мар’їнки, ймовірно, чеченські війська ініціюють цю тактику, повідомляє Міністерство оборони Британії з посиланням на дані своєї розвідки.

«У червні 2023 року було кілька повідомлень про використання російськими військами застарілої бронетехніки, начиненої декількома тоннами вибухівки, як VBIED (саморобний вибуховий пристрій, встановлений в транспортному засобі). Швидше за все, екіпаж покидав транспортний засіб після того, як налаштував його на курс», – йдеться у повідомленні.

За даними британської розвідки, більшість випадків застосування VBIED були біля Мар’їнки – це почалося через кілька днів після того, як чеченські підрозділи зміцнили цей район: існує реальна можливість того, що чеченські бійці ініціюють цю тактику.

Військові Британії зауважують, що чеченські бійці володіють навичками використання саморобних вибухових пристроїв, починаючи з чеченських воєн 1990-х років. Також повідомлялося, що чеченці, які воюють за Україну, виготовляли подібні VBIED у січні 2023 року.

«Більшість російських VBIED майже напевно здетонували, перш ніж вони досягли своєї цілі завдяки поєднанню протитанкових мін і прямого вогню, що ставить під сумнів життєздатність засобів. Ці VBIED спричиняють надзвичайно сильні вибухи, які все ще можуть мати психологічний вплив на сили, що обороняються», – додають в Міноборони Британії.

Читайте також: У Міноборони Росії стверджують, що підрозділ «Ахмат» перейшов у наступ на Марʼїнку

Зруйноване в результаті бойових дій місто Мар’їнка перебувало на лінії фронту з початку вторгнення, і бої серед руїн тривали майже щодня. Українські військові заявляли, що чеченські підрозділи перебувають у різних точках на лінії фронту в Донецькій області.

Новини по темі