Головне слідче управління Національної поліції України порушило кримінальне провадження за фактом незаконного продажу активів холдингу «Юнігран» підсанкційного бізнесмена Ігоря Наумця, громадянина росії. Це сталося після журналістського розслідування «Схем» (Радіо Свобода). Відповідну інформацію надали в Офісі генерального прокурора у відповіді на запит журналістів.
Про це розповідає CorruptUA
Раніше журналісти з’ясували, що вартість російського бізнесу в Україні, яка складає 1 мільярд гривень, попри санкції, перейшла до приватного власника. Цей процес відбувся поза контролем держави, яка не скористалась механізмом конфіскації активів підсанкційного підприємця. Новим власником активів став броварський бізнесмен Сергій Шапран, якого пов’язують із колишнім прокурором Києва, а нині головою Одеської обласної військової адміністрації, Олегом Кіпером.
«14.11.2024 Головним слідчим управлінням Національної поліції України розпочаті кримінальні провадження за фактами вчинення протиправних дій, пов’язаних із незаконною реалізацією активів підсанкційних юридичних осіб групи компаній „Юнігран“, та їх подальшої легалізації за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 369-2, ч. 3 ст. 209 КК України», – йдеться у відповіді ОГП.
Розпочате розслідування та його передумови
Йдеться про численні активи холдингу «Юнігран», включно з кар’єрами на Житомирщині, виробничими комплексами та значними земельними ділянками. Після розслідування «Схем» поліція відкрила провадження, яке об’єднали з матеріалами попереднього досудового розслідування, яке триває з квітня 2022 року. Тоді, під час початку повномасштабного вторгнення росії, діяльність холдингу потрапила під пильну увагу правоохоронців. ДБР у супроводі СБУ та за участі ОГП відкрили кримінальну справу за низкою статей, включаючи «фінансування тероризму» та «ухилення від сплати податків».
Санкції та обхід законів
Ігор Наумець, який отримав російське громадянство у 2001 році, став об’єктом санкцій РНБО навесні 2023 року. Однак, попри це, активи після рішення Печерського суду були зняті з арешту. Прокурор відмовився від апеляції, і активи перейшли до приватних рук. За версією слідства, рішення суду було ухвалене з порушенням юрисдикції.
Сам підсанкційний бізнесмен Наумець підтвердив в інтерв’ю, що Сергій Шапран обіцяв вирішити його «проблеми із бізнесом» в обмін на частку 50%. Втім, Шапран заявив, що всі його угоди є законними. Ситуація, що склалася, вимагає детального розслідування та аналізу з боку правоохоронних органів.