Росіяни критикують Міноборони РФ за «дії ППО в Криму» – ISW

Росіяни критикують Міноборони РФ за «дії ППО в Криму» – ISW

by Max

Російські військові блогери «критикують Міноборони Росії та російську окупаційну владу в Криму за те, що вони не змогли запобігти удару по Севастополю 23 червня та належним чином захистити цивільне населення», йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що «росіяни критикують владу РФ за те, що вона не використала сирени повітряної тривоги для попередження цивільних про небезпеку».

«Кілька російських військових блогерів критикували свою владу за те, що вона не виявила й не знищила всі ракети до того, як вони підійшли до Севастополя, а також за те, що вона не змогла побудувати укриття біля пляжу», – кажуть в ISW.

«Кадри та зображення свідчать про те, що російські війська розміщують військову техніку в цивільних районах Криму з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну», зауважили в Інституті. Крім того, за даними експертів, «російська влада безвідповідально заохочувала російський туризм до окупованого Криму, в той час як російські військові продовжують використовувати півострів як тиловий район».

«Російські військові, ймовірно, цілеспрямовано розміщують законні військові цілі поблизу цивільних районів у Криму, намагаючись стримати українські удари», – йдеться у звіті.

В ISW нагадали, що «раніше було зафіксовано використання російськими військами Запорізької атомної електростанції та шкіл на окупованій материковій частині України для прикриття своєї військової техніки».

Аналітики інституту дійшли висновку, що «Росія, ймовірно, порушує власні норми застосування міжнародного гуманітарного права, згідно з якими військове командування має уникати розміщення військових об’єктів у густонаселених районах або поблизу них».

В окупованому Криму вдень 23 червня пролунали вибухи. Підконтрольний Росії голова Севастополя Михайло Развожаєв заявив про трьох загиблих та сотню поранених людей.

Починаючи з серпня 2022 року, в Криму та Севастополі майже щодня чути звуки вибухів. Російська влада пояснює це стріляниною по «українським безпілотникам», «роботою ППО» чи навчаннями військових РФ. Сергій Аксьонов називав безпілотники «основною загрозою» для Криму. У жовтні 2022 року на Кримському (Керченському) мості стався вибух. Ще один вибух пролунав на Керченському мості 17 липня 2023 року. На острові діє підвищений (жовтий) рівень терористичної небезпеки. Аеропорт Сімферополя закрито.

Новини по темі