Росія створила нове військове формування в Маріуполі – британська розвідка розповіла, навіщо

Росія створила нове військове формування в Маріуполі – британська розвідка розповіла, навіщо

by Max

Військово-морські сили Росії створили новий Азовський військово-морський округ в окупованому Маріуполі для логістики й протидії партизанському руху – про це заявила розвідка Великої Британії 7 липня.

Округ буде підпорядкований Чорноморському флоту Росії і, за повідомленнями, матиме вісім військових кораблів, серед них три сучасних корвети, які можуть запускати ракети «Калібр».

Розвідка вказує на те, що Азовське море є життєво важливим для Росії, тому що воно пов’язує її внутрішні водні шляхи з міжнародними. У контексті війни воно також пропонує альтернативні шляху забезпечення в разі, якщо російська армія втратить сухопутні шляхи на півдні України.

Читайте також: «Курники Путіна» порожні: чому окупантам не вдасться відновити Маріуполь

«Азовський військово-морський округ, ймовірно, зосередиться на підтримці логістичних і контрпартизанських задач, вивільняючи основний Чорноморський флот, щоб він міг сконцентруватися на операціях із ударів великої дальності», – заявляє відомство.

У червні Центр національного спротиву повідомив, що російська армія формує Азовський військово-морський район в складі Чорноморського флоту. Завершення організаційних заходів та перебазування корабельного складу флоту планувалося до 1 липня.

Новини по темі