Росія обережно реагує на зміни влади в Сирії, виведення сил не планується

by Max

Російська федерація продовжує підтримувати свою військову присутність у Сирії, виявляючи обережність і нерішучість у відповідь на зміну влади в країні після падіння режиму Башара Асада. Згідно з даними американського Інституту вивчення війни (ISW), Москва поки не планує повну евакуацію своїх сил.

Про це розповідає CorruptUA

Супутникові знімки Sentinel-2 від 10 грудня свідчать, що російські кораблі не повернулися до сирійського порту Тартус. Російська флотилія Середземного моря залишається на відстані 8-15 км від Тартуса. За словами OSINT-аналітика МТ Андерсона, у цьому районі ідентифіковано чотири російські кораблі, серед яких фрегати «Адмірал Головко» та «Адмірал Григорович», підводні човни «Новоросійськ» та «Кілометровий», а також танкер «Вязьма».

Супутникові знімки від 9 грудня підтверджують, що «Адмірал Григорович», «Новоросійськ» і «Вязьма» залишаються на своїх позиціях. Інші аналітики зазначають вихід великого десантного корабля «Олександр Шабалін» з Балтійського моря 10 грудня, що може свідчити про можливе виведення деяких військових активів з Тартуса.

Політичні зміни в Дамаску

Сирійські повстанці, що наразі контролюють Дамаск, призначили Мохаммеда аль-Башира головою перехідного уряду, який діятиме до 1 березня 2025 року. Вранці 8 грудня повстанці оголосили про взяття під контроль столиці після швидкого наступу, зазначивши, що Дамаск «тепер вільний від Асада».

Дамаск «тепер вільний від Асада», заявили повстанці.

Російські чиновники, союзники Башара Асада, заявили про його «добровільну відставку» після переговорів із різними сторонами. Москва стверджує, що не брала участі в цих переговорах. Мешканці Дамаска та інших міст святкують падіння Асада, зносячи пам’ятники та займаючи урядові будівлі.

Майбутнє російської присутності в Сирії

Аналітики вважають, що нерішуча позиція кремля свідчить про спостереження за подіями в Сирії. Ймовірно, росія не поспішатиме з евакуацією, якщо зможе домовитися з сирійськими опозиційними силами про безпеку своїх баз і персоналу.

Повстанці, під керівництвом «Гайат Тахрір аш-Шам» (HTS), що визнане терористичною організацією в США і ЄС, намагаються стати альтернативою уряду Сирії. Проте залишаються занепокоєння щодо порушень прав і зв’язків HTS з терористичними групами.

Новини по темі