Письменник Курков пояснив, чому не відмовляється від дискусій із уродженкою Росії

Письменник Курков пояснив, чому не відмовляється від дискусій із уродженкою Росії

by Max

Український письменник Андрій Курков заявив 22 вересня, що не відмовляється від дискусій із вихідцями з Росії на міжнародних майданчиках, оскільки «про Україну без українців говорити не можна».

«Кожен у нас сам вирішує, що і як він робить для перемоги. Комусь подобається, що українських письменників не запросили на початку вересня взяти участь у Берлінському міжнародному літературному фестивалі, але запросили трьох російських емігрантів, щоб говорити про війну в Україні. Мені це не подобається. Про Україну без українців говорити не можна. Саме тому я і буду говорити з Машею Гессен, про яку ви можете дізнатися з Гугла. До речі, українським режисерам, що регулярно беруть участь у кінофестивалях, куди також запрошують росіян, претензії у нас ніхто не виставляє», – написав Курков у фейсбуці.

Раніше Міжнародний фестиваль авторів у канадському місті Торонто (Toronto International Festival of Authors) анонсував подію від PEN Canada та мовника CBC. У дискусії разом виступлять український письменник Андрій Курков, російсько-американська письменниця Маша Гессен, канадська письменниця Маргарет Етвуд.

Анонс події викликав обурення українських митців, зокрема, його розкритикував письменник і учасник бойових дій Артем Чех. Він нагадав, як у травні 2023 року разом із колегами, Іриною Цілик та Артемом Чапаєм, відмовився брати участь у фестивалі World Voices у США, організованому Американським PEN, тому що в програмі фестивалю була подія про мир за участі росіян. Там теж серед запрошених була й Маша Гессен.

Письменниця Маша Гессен народилася в Москві, у 2012–2013 роках нетривалий час була директоркою російської служби Радіо Свобода, а згодом з міркувань безпеки емігрувала до США. З 2014 року Гессен публікувалася в журналі The New Yorker. Із 2017 року вона стала його штатною авторкою. Також веде викладацьку діяльність. Є критиком російського режиму, активно виступає на захист прав ЛГБТ-спільноти.

Новини по темі