«Приватбанк» заявив про «рішучу крапку» в справі про націоналізацію

«Приватбанк» заявив про «рішучу крапку» в справі про націоналізацію

by Max

Касаційний господарський суд Верховного суду задовольнив касаційні скарги «Приватбанку» та уряду у справі проти колишніх власників – про це заявила пресслужба банку 29 червня.

«Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду задовольнив касаційні скарги ПриватБанку, Кабінету Міністрів та Мінфіну та скасував постанову суду апеляційної інстанції у справі № 910/19005/19 за позовом компанії BIRGMINTON INVESTING INC, пов’язаної з колишніми власниками банку, та залишив в силі ухвалу суду першої інстанції, якою провадження у справі було закрите», – йдеться в заяві.

Як нагадав банк, компанія намагалася оскаржити договір, за яким Україна націоналізувала установу, викупивши його акції за 1 гривню. У цій справі ключовим було застосування закону про регулювання банківської діяльності, за яким всі судові провадження у справах за позовами колишніх акціонерів банку підлягають закриттю.

Читайте також: У Фірташа назвали «справедливим» рішення суду у Відні щодо екстрадиції до США

Як додають у «Приватбанку» Господарський суд Києва раніше застосував «банківський» закон і визнав, що націоналізація не може бути скасована. Згодом Північний апеляційний господарський суд задовольнив скаргу позивача і скерував справу до першої інстанції.

Уряд України 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію «Приватбанку» і влив у його капітал понад 155 мільярдів гривень.

Ексвласники банку, його акціонери, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, вважають проведену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною, тоді як «Приватбанк» і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.

У лютому Велика Палата Верховного Суду підтвердила законність «Приватбанку».

Новини по темі