проєкт Національного військового кладовища пройшов експертизу, далі – тендер на будівництво

проєкт Національного військового кладовища пройшов експертизу, далі – тендер на будівництво

by Max

Проєкт Національного військового меморіального кладовища (НВМК) отримав схвальну оцінку державної експертизи, повідомив виконувач обов’язків очільника Міністерства у справах ветеранів Олександр Порхун.

Наступним кроком до його спорудження стане оголошення тендеру на будівництво, зазначив чиновник.

«Щодо оцінки впливу на навколишнє середовище. Порушень санітарного і епідеміологічного благополуччя населення не виявлено. Впливу на екологію – жодного. Нагадаю, і не було. Тепер це підтверджує і ДП «Укрдержбудекспертиза», – йдеться у дописі.

У міністерстві наголосили, що в межах перших двох пускових комплексів НВМК буде збудовано сектори поховань, колумбарні стіни, будинок трауру, вхідну групу, центральну площу, зону рекреації, під’їзну дорогу, зупинки громадського транспорту, автостоянку, а також адміністративну і господарську будівлі.

Раніше уряд офіційно визначив розташування Національного військового кладовища на двох ділянках у Гатненській громаді Фастівського району Київської області.

Закон про створення Національного військового меморіального кладовища Верховна Рада ухвалила у травні 2022 року. Відтоді почався пошук ділянки. Родинам загиблих пропонували як мінімум 5 потенційних місць для будівництва кладовища – від середмістя столиці до Київщини.

Читайте також: Шмигаль назвав строки відкриття Національного військового меморіального кладовища

Рідних влаштовувало погоджене владою будівництво у Биківні, але уряд змінив ділянку. 8 грудня минулого року Верховна Рада проголосувала за законопроєкт № 10289, необхідний для будівництва та експлуатації Національного військового меморіального кладовища. Новим місцем будівництва кладовища стане село Гатне.

Втім частина родин полеглих військовослужбовців не погоджувалися на будівництво Національного військового меморіального кладовища у Гатненській громаді на Київщині.

У лютому президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча.

Новини по темі