Україна демонструє прогрес у протидії корупції, але потрібно більше зусиль – звіт GRECO

Прогрес України у боротьбі з корупцією: звіт GRECO вказує на необхідність зусиль

Україна досягла задовільних результатів, виконуючи 18 з 31 рекомендації, спрямованих на запобігання корупції серед народних депутатів, суддів та прокурорів. Згідно з новим звітом Антикорупційної групи Ради Європи (GRECO), 11 рекомендацій були виконані частково, а дві залишаються невиконаними.

Про це розповідає CorruptUA

Оцінка зусиль України у боротьбі з корупцією

Антикорупційна група зазначила, що Україна продовжує функціонувати в умовах воєнного стану, що зумовлює необхідність коригувати пріоритети. Відзначено своєчасне надання інформації до GRECO, а також досягнутий прогрес, який заслуговує на похвалу.

Зокрема, GRECO відзначила прогрес у виконанні рекомендацій, які стосуються:

  • ефективного нагляду за дотриманням вимог до фінансових декларацій;
  • регулювання взаємодії парламентаріїв з лобістами;
  • упорядкування процесу призначення суддів та пов’язаних з ними органів.

Було прийнято важливе законодавство, а також призначені члени Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Громадської ради доброчесності.

«Дві рекомендації, які залишаються невиконаними, стосуються прокуратури: вони стосуються запровадження системи випадкового розподілу справ між окремими прокурорами, а також більш точного визначення дисциплінарних правопорушень, пов’язаних з поведінкою прокурорів і дотриманням ними етичних норм, а також розширення спектру наявних дисциплінарних санкцій з метою забезпечення більшої пропорційності та ефективності», – йдеться на сайті Єврокомісії.

Наступні кроки для України

GRECO закликає українську владу вжити додаткових заходів для виконання 13 невиконаних рекомендацій. Група також вимагає, щоб голова української делегації надав звіт про прогрес у виконанні цих рекомендацій до 30 листопада 2025 року.

GRECO (Group of States against Corruption) є антикорупційною групою Ради Європи, заснованою у 1999 році з метою моніторингу та покращення заходів боротьби з корупцією. Група аналізує антикорупційну політику країн-учасниць, надає рекомендації та контролює їх виконання.

Україна приєдналася до GRECO у 2006 році та проходить регулярні перевірки на відповідність міжнародним стандартам антикорупційної політики.

Новини по темі