представник ОП про стрілянину в концертному залі під Москвою

представник ОП про стрілянину в концертному залі під Москвою

by Max

До подій у підмосковному концертному залі «Крокус Сіті хол» у Росії, де ввечері 22 березня сталася стрілянина, Україна не причетна, запевнив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

В оприлюдненому відеозверненні він відреагував на події під Москвою, та наголосив, що «українська сторона до стрілянини не має жодного відношення».

Подоляк пояснив, що «Сили оборони України дають відсіч російським загарбникам на свої території, відповідно до міжнародно визнаних прийнятними методами ведення війни».

«Україна ніколи не застосовувала терористичні методи війни, тероризм як метод ведення війни, на відміну від Російської Федерації», – наголосив радник керівника ОП.

Натомість представник ОП нагадав, що Кремль «неодноразово здійснював різні теракти у російських містах, зокрема з метою провокації».

У цьому контексті Подоляк навів приклад, зокрема, подій «Норд-Оста», який називають «терактом на Дубровці» у Москві у жовтні 2002 року.

23 жовтня 2002 року під час показу мюзиклу «Норд-ост» на Дубровці Москві нападники захопили 912 заручників і утримували їх протягом трьох днів. Російські силовики провели антитерористичну спецоперацію із застосуванням газу, хімічний склад якого засекречений. Це спричинило загибель за офіційними даними – 130 заручників, а громадська організація «Норд-Ост» назвала цифру – 174.
У 2011 році Європейський суд з прав людини, розглянувши колективну скаргу потерпілих у результаті нападу на Дубровці, визнав, що влада Росії порушила право на життя і на справедливе судове розслідування.

Також радник глави Офісу президента Михайло Подоляк нагадав про попередження на початку березня, які давали різні міжнародні диппредставництва, зокрема американські, щодо «загрози терактів у РФ у людних місцях, ймовірно з провокативною метою».

Подоляк закликав РФ «зупинятися в тероризмі як у методі війни як проти громадян України, так і проти населення своєї країни».

Раніше російські засоби інформації писали, що внаслідок стрілянини, вибухів і пожежі в популярному концертному залі «Крокус Сіті Хол» (місто Красногорськ поблизу Москви) загинули щонайменше 40 людей, ще близько 100 поранені.

Першоджерелом цієї інформації є телеграм-канал «112», який називають повʼязаним із російськими силовими структурами.

Стрілянина розпочалася в холі концертного залу незадовго до початку концерту гурту «Пікнік», на поширюваних у телеграм-каналах відео можна побачити кількох озброєних чоловіків, які розстрілюють присутніх у фоє людей.

Згодом стрілянину було чути безпосередньо в залі, де могли перебувати, як пишуть російські ЗМІ, кілька тисяч людей.

Очевидці розповідають про кілька вибухів, після яких у концертному залі розпочалася пожежа, а потім обвалилася покрівля.

Увечері 7 березня посольство США попередило про загрозу терактів у Москві в найближчі два дні. Пізніше про небезпеку з посиланням на посольство попередили МЗС Великої Британії та консульське бюро Держдепартаменту США. Крім того, зовнішньополітичне відомство у Вашингтоні підвищило рівень небезпеки подорожей до Росії до максимального.

Новини по темі