Понад 100 чиновників і силовиків РФ поїхали на війну, уникаючи кримінального переслідування

Понад 100 чиновників рф виїхали на війну, уникаючи кримінального переслідування

З 2022 року понад 100 регіональних та муніципальних чиновників, депутатів і співробітників правоохоронних органів рф вирушили на війну проти України, щоб уникнути кримінального переслідування. Це інформація, яку оприлюднила російська служба Бі-Бі-Сі.

Про це розповідає CorruptUA

Чиновники на фронті: причини та наслідки

За даними журналістів, серед тих, хто покинув свої посади на батьківщині, не виявлено жодного державного службовця федерального рівня. Більшість з них виїхали на фронт через те, що вже перебували під слідством або отримали вироки за корупційні злочини, такі як хабарництво, розкрадання бюджетних коштів та зловживання службовими повноваженнями.

Серед колишніх правоохоронців виявились і ті, хто вже був засуджений за вбивства. Наприклад, колишній начальник карного розшуку міста Кизила Орлан Сариг-Донгак і його підлеглий Алім Кенден, які отримали терміни за спалення затриманого, обидва загинули на фронті в 2024 році.

Статистика та контроль з боку влади

Станом на сьогодні, 17 з колишніх чиновників та співробітників силових структур загинули на фронті, 23 повернулися живими, а ще 61 особа досі перебуває на війні. Водночас, не всіх посадовців відпускають на фронт. Як повідомив анонімний адвокат, “занадто багато знають і можуть повернутися героями, після чого зможуть помститися тим, хто їх посадив”.

Джерела вказують, що російська влада заохочує тих, хто вже був засуджений, вирушити на фронт. Проте міністерство оборони координує цей процес з ФСБ. На низовому рівні вербування відбувається активніше, але у разі, якщо справи веде центральний апарат ФСБ або Слідчого комітету, прохання про відправку на фронт може залишитися без відповіді.

Варто зазначити, що під час війни проти України російська влада розпочала вербування ув’язнених для участі у бойових діях. Пізніше в рф були ухвалені закони, що дозволяють бажаючим вирушити на війну на будь-якій стадії суду та слідства, написавши відповідне прохання. Однак ці норми не стосуються статей про тероризм та екстремізм.

Новини по темі