Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус висловив свою думку щодо коментарів віцепрезидента США Джей Ді Венса про ситуацію в Європі, назвавши їх «неприйнятними». Він підкреслив, що, якщо Венс має на увазі порівняння з авторитарними режимами, то це є неприйнятним.
Про це розповідає CorruptUA
«Якщо я правильно його зрозумів, він порівнює стан Європи з тим, що панує в деяких авторитарних режимах… це неприйнятно», – зазначив Пісторіус.
Коментарі Венса про свободу слова в Європі
Віцепрезидент США Джей Ді Венс у своїй промові на Мюнхенській конференції з безпеки, що відбулася 14 лютого, попередив про загрозу, яку становить відступ свободи слова в Європі. Він акцентував увагу на тому, що міграція також створює серйозні виклики для континенту.
Венс вважав, що найбільша загроза для Європи йде не ззовні, а зсередини. «Загроза, яка мене найбільше турбує щодо Європи, – це не Росія. Це не Китай, це не будь-який інший зовнішній актор. Мене турбує загроза зсередини. Відступ Європи від деяких з її найбільш фундаментальних цінностей», – підкреслив він.
Критика свободи слова та міграційної політики
Обидва, Трамп і Венс, різко критикують те, що вони вважають обмеженням свободи слова в Європі, особливо в контексті регулювання соціальних мереж, яке ЄС запроваджує для боротьби з мовою ненависті та дезінформацією. Венс також торкнувся теми міграції, заявивши, що Європа відкрила «шлюзи для мільйонів нелегальних іммігрантів», що стало одним із ключових питань в передвиборчій кампанії Трампа.
Його коментар прозвучав на наступний день після арешту афганського шукача притулку в Мюнхені, який наїхав автомобілем на людей, внаслідок чого десятки отримали поранення, і це подія мала ісламістське підґрунтя. «Скільки разів ми повинні пережити ці жахливі невдачі, перш ніж ми змінимо курс і поведемо нашу спільну цивілізацію в новому напрямку?» – запитав Венс.
У відповідь на ці коментарі речник німецького уряду Штеффен Гебештрайт підкреслив, що сторонні «можуть не мати повного уявлення про політичні дебати» в Німеччині та не повинні «втручатися у внутрішні справи дружньої країни».