Після розслідування «Схем» керівнику АМКУ Кириленку повідомили про підозру

Після розслідування «Схем» керівнику АМКУ Кириленку повідомили про підозру

by Max

Детективи Національного антикорупційного бюро 14 серпня за погодженням прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру в незаконному збагаченні на 56,2 мільйона гривень і декларуванні недостовірної інформації «чинному очільнику державного органу зі спеціальним статусом».

Про це розповідає CorruptUA

Приводом для розслідування САП і НАБУ, йдеться у повідомленні пресслужби відомства, «стало журналістське розслідування Радіо Свобода». Ім’я чиновника не називають, але за описом посади, згаданого розслідування і за даними джерел «Схем» у правоохоронних органах, йдеться про голову Антимонопольного комітету України Павла Кириленка.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження 22 березня цього року – наступного дня після виходу матеріалу «Схем» (Радіо Свобода), в якому журналісти виявили, що родина посадовця у період 2020-2023 років придбала автівки і низку нерухомості у Києві й області, а також в Ужгороді, при тому що ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно.

У НАБУ повідомили: «Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2020–2023 роках вказана особа, обіймаючи посаду керівника обласної державної адміністрації, набула 21 об’єкт нерухомого майна і один люксовий автомобіль шляхом реєстрації права власності на родичів своєї дружини».

Серед набутого посадовцем майна, повідомили в Національному антикорупційному бюро, – сім квартир у містах Києві й Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м, будинок на понад 220 кв. м і дві земельні ділянки під Києвом; два гаражних бокси; шість машино-місць; три нежитлових приміщення загальною площею понад 190 кв. м; автомобіль ВМW Х3.

Загальна вартість активів, за даними НАБУ і САП, склала 61,7 мільйона гривень, при цьому законні доходи чиновника і членів його родини не дозволяли здійснити таких покупок.

«У подальшому з метою приховання факту незаконного збагачення посадовець не зазначив відомості про набуте майно в деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2020, 2021, 2022 і 2023 роки. Дії особи кваліфіковані за ст. 368-5 (незаконне збагачення) і ч. 2 ст. 366-2 КК України (декларування недостовірної інформації)», – йдеться у повідомленні пресслужби.

У розслідуванні, опублікованому 21 березня цього року, «Схеми» виявили, що родина посадовця у період 2020-2023 років придбала нерухомість і автівки загальною ринковою вартістю понад 70 мільйонів гривень.

Йдеться про великий маєток і дві земельні ділянки під Києвом, 200 квадратних метрів офісної нерухомості в столиці, два кросовери, три квартири з паркомісцями в елітних житлових комплексах Києва і четверо апартаментів із паркомісцями в Ужгороді, оформлені на батьків і бабусю дружини. «Схеми» з’ясували, що ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно. При цьому, йшлося в розслідуванні, посадовець не вказував у декларації нерухомість – 4-кімнатну квартиру в Києві площею у майже 200 квадратних метрів – та авто BMW X3, якими користується його родина.

Як дослідили журналісти, елітне майно, здебільшого оформлене на родичів дружини Кириленка, вони придбали у період, коли він очолював Донецьку обласну адміністрацію і до його переведення у Київ на посаду голови АМКУ у 2023 році.

У коментарі «Схемам» Кириленко заявив, що джерело статків – це стартовий капітал родини, який був сформований у 90-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини вигідно продала акції заводу «Стирол» у Горлівці, отримані нею як працівницею заводу. Знайти офіційне підтвердження цим операціям журналістам не вдалося.

Родичі Кириленка також не змогли надати документальних підтверджень цій версії походження статків сім’ї, заявляючи, що «все залишилось в окупованій Горлівці».

Новини по темі