Після Києва і Москви Орбан прямує до Пекіна – угорські ЗМІ

Після Києва і Москви Орбан прямує до Пекіна – угорські ЗМІ

by Max

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який раніше цього тижня в пошуках мирного врегулювання війни Росії проти України побував у Києві та Москві, в ці хвилини може прямувати до столиці Китаю Пекіна, повідомляють угорські новинні сайти з посиланням на дані радіолокаційного відстеження.

Першоджерелом інформації є видання 444.hu, на яке посилаються інші угорські ЗМІ. За цими даними, урядовий літак Dassault Falcon 7X летить із Будапешта до Пекіна, і голова угорського уряду Віктор Орбан може перебувати на його борту.

«Угорський уряд поки не надав жодної інформації про дорогу. Ми запитали Берталана Хаваші, речника Орбана, і відділ преси кабінету прем’єр-міністра про це питання, і повідомимо вам, щойно отримаємо відповідь», – вказує видання.

Читайте також: Орбан прибув до Москви для «мирної місії». Боррель каже, що він не представляє ЄС жодним чином

Після візиту до України Віктор Орбан прибув 5 липня до Москви, за його словами, для продовження «мирної місії».

Перебуваючи в Києві 2 липня, Орбан заявив, що представив Зеленському пропозицію про припинення вогню для переговорів із Росією.

Читайте також: В ISW проаналізували пропозиції Орбана щодо миру в Україні

Президент України публічно не висловив своєї думки щодо цієї пропозиції, але пізніше 2 липня речник президента повідомив, що Зеленський дав Орбану можливість висловитися.

Заступник голови адміністрації Зеленського Ігор Жовква також зазначив, що Угорщина не перша країна, яка виступила з потенційним мирним планом.

Відтоді, як Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, Орбан виділявся серед лідерів Європейського Союзу та НАТО своїм небажанням погоджувати масштабні західні пакети допомоги Україні.

Новини по темі