обговорить підтримку України, санкції проти Росії та інтеграцію в НАТО

Підтримка України, санкції проти росії та інтеграція в НАТО на порядку денному

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга планує візит до Парижу 12-13 лютого, про що повідомила пресслужба МЗС. Цей захід включатиме участь у зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств Франції, Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Сполученого Королівства та представників Єврокомісії.

Про це розповідає CorruptUA

Як уточнили у відомстві, минулі зустрічі у такому форматі проходили у Варшаві та Берліні торік, у листопаді.

«Ключовими темами переговорів стануть зміцнення міжнародної підтримки України у 2025 році, розширення санкційного тиску на росію, вироблення стратегічних механізмів для запобігання подальшій агресії з боку рф та забезпечення довгострокової стабільності та безпеки в Європі», – зазначили у МЗС.

Двосторонні переговори з Францією

За інформацією пресслужби, під час візиту Сибіга проведе двосторонні переговори з міністром Європи та закордонних справ Франції Жаном-Ноелем Барро. Теми обговорення охоплять подальшу політичну та безпекову взаємодію між Україною та Францією, зокрема зміцнення обороноздатності України та її інтеграцію в ЄС і НАТО.

«Дипломати також зосередять увагу на ключовій ролі Франції у формуванні спільної позиції міжнародних партнерів щодо довгострокової підтримки України та досягнення справедливого і сталого миру», – підсумували у МЗС України.

Мюнхенська конференція та європейські миротворці

Раніше, 11 лютого, видання The New York Times повідомило, що питання надсилання європейських миротворців в Україну стане однією з основних тем обговорень на Мюнхенській конференції з безпеки. Декілька європейських країн, зокрема країни Балтії, Франція та Велика Британія, розглянули можливість включення частини своїх військових до сил, що діють в Україні. Однак високопосадовці Німеччини вважають цю ідею передчасною.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що готовий до серйозних переговорів щодо угоди про припинення війни, якщо союзники нададуть відповідні гарантії безпеки. Як повідомляє NYT, Європа не в змозі запропонувати 200 тисяч військовослужбовців, як раніше заявляв Зеленський, а будь-який військовий контингент потребуватиме підтримки США, оскільки без цього він залишатиметься вразливим до російських дій.

Журналісти також вказують, що навіть скромніша кількість європейських солдатів, наприклад, 40 000, буде важкою метою для континенту, який стикається з повільним економічним зростанням і нестачею військових ресурсів, що, ймовірно, не забезпечить достатнього стримування росії.

Новини по темі