Переговори щодо адаптації України до права ЄС почнуться у липні і стосуватимуться закупівель – торгпред

Переговори щодо адаптації України до права ЄС почнуться у липні і стосуватимуться закупівель – торгпред

by Max

У рамках офіційно розпочатих переговорів про вступ до Євросоюзу Україна почне доводити відповідність законодавства нормам ЄС, перший раунд відбудеться в липні і стосуватиметься публічних закупівель, повідомив заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка.

«Тепер уся попередня робота з імплементації Угоди про асоціацію, з самооцінки, попередніх підготовчих семінарів перетвориться на неймовірної складності доведення відповідності українського права кожному законодавчому акту, аж до останньої коми, виноски чи крапки. Перший такий раунд відбудеться в липні і буде присвячений публічним закупівлям», – написав він у фейсбуці.

Тарас Качка початок переговорів назвав «історичною миттю», зауваживши, що формування міжурядової конференції перетворює «політичний процес у цілком практичний і правовий».

«Це невідворотний вже процес, який завершиться укладенням угоди про вступ України до ЄС. Ця юридична чіткість важлива, щоб розвіяти всі сумніви, які далі буде сіяти машина ворожої пропаганди», – наголосив заступник міністра економіки.

25 червня у Люксембурзі почалася міжурядова конференція України та ЄС, де офіційно оголосили про початок переговорів про вступ до Євросоюзу. До української делегації на переговорах увійшли понад 30 посадовців, їх очолила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, яка також визначена «головним переговірником».

Минулого тижня Рада ЄС схвалила переговорні рамки для України і Молдови, що відкрило шлях до початку переговорів 25 червня в Люксембурзі.

Європейська комісія підтвердила 7 червня, що дала позитивну усну оцінку прогресу євроінтеграційних реформ України і Молдови, викладених у листопадовому звіті про розширення ЄС.

Сам початок переговорів не означає швидкого прийняття до ЄС. Голова Євроради Шарль Мішель раніше припустив, що Україна може стати членом ЄС до 2030 року, «якщо обидві сторони виконають домашні завдання».

Новини по темі