«Передавав РФ дані». Ексочільник Миколаївської окружної прокуратури отримав довічне за держзраду

by Max

Служба безпеки України повідомляє, що колишній керівник Миколаївської окружної прокуратури, який «здавав»Росії позиції ЗСУ в регіоні, засуджений до довічного позбавлення волі.

Як повідомляє пресслужба відомства, чоловіка суд визнав винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Як свідчать матеріали слідства, екскерівник прокуратури співпрацював із представниками силових структур РФ, для цього використовував посередника, щоб «відвести сліди від себе».

За даними СБУ, російській стороні він передавав інформацію про:

  • оперативну обстановку у Миколаєві та області;
  • загиблих військових і цивільних осіб, полонених, місця їх утримання;
  • результати обстрілів Миколаєва;
  • добові паролі на блокпости на території області тощо.

«Щоб задокументувати зрадника, СБУ провела спецоперацію, в тому числі з імітації злочину. Через підставну особу українська спецслужба передала фігуранту імітовані списки загиблих військовослужбовців ЗСУ. Через декілька днів ці списки уже було зафіксовано у представника РФ, за яким також стежила СБУ», – повідомляють у спецслужбі.

У СБУ не називають прізвища засудженого, проте, за даними видання Ґрати, йдеться про Геннадія Германа. За даними слідства, на бік противника Герман перейшов на початку березня 2022 року. Його затримали у квітні.

Як повідомляє видання «Судовий репортер», у суді він не заперечував факт передачі інформації, але нібито надсилав її блогеру, якого «знайшов в інтернеті з метою об’єктивного висвітлення ситуації, що відбувається в Україні».

Миколаївську окружну прокуратуру Геннадій Герман очолив у березні 2021 року. До цього він працював в органах прокуратури Полтавської та Харківської областей.

Новини по темі