Прем’єр-міністр Нідерландів Дік Схооф категорично відкинув вимогу росії про припинення постачання зброї Україні під час можливого припинення вогню. Цю заяву він зробив 20 березня в кулуарах саміту Європейської ради.
Про це розповідає CorruptUA
«Це не підлягає обговоренню. Я не думаю, що це варіант для будь-якої країни, принаймні для більшості європейських країн – м’яко кажучи. Недарма ми працюємо з різними державами-членами в Європі, Великобританією та іншими країнами, такими як Канада та Туреччина, щоб з’ясувати, як ми можемо забезпечити гарантії безпеки у разі розробки мирного плану. І такий підхід зберігається у всіх цих країнах».
Цього ж вечора, 18 березня, Дональд Трамп та російський президент путін провели майже двогодинну телефонну розмову. Згідно з повідомленням Білого дому, лідери країни погодилися, що шлях до миру розпочнеться з «енергетичного й інфраструктурного припинення вогню, а також технічних переговорів щодо впровадження морського перемир’я в Чорному морі, повного припинення вогню і встановлення постійного миру».
У Кремлі заявили, що путін підтримав ініціативу Трампа про місячний мораторій на удари по енергетичній інфраструктурі, зазначивши, що російський президент «позитивно відгукнувся на цю ініціативу і одразу дав російським військовим відповідну команду».
З іншого боку, путін підкреслив «низку істотних моментів», які стосуються контролю за дотриманням режиму припинення вогню на всій лінії бойового зіткнення і висловив думку про необхідність «зупинки примусової мобілізації» в Україні та переозброєння ЗСУ.
Також російський президент вказав на «ключову умову для недопущення ескалації», а саме – повне припинення іноземної військової допомоги та обміну розвідувальною інформацією з Києвом. Важливо зазначити, що він не згадував про військову підтримку, яку росія отримує від Північної Кореї, Китаю та Ірану.
На завершення, Дональд Трамп підкреслив, що під час телефонної розмови американську допомогу Україні не обговорювали.