НБУ стримав зростання долара на міжбанківському ринку

НБУ стримав зростання долара на міжбанківському ринку

by Max

Національний банк України встановив офіційне значення курсу на 16 листопада на рівні 36 гривень 26,43 копійки за долар. Це на 5 копійок менше від офіційного курсу на сьогодні, який становить 36 гривень 31,71 копійки за долар.

3 жовтня курс зрушив із місця вперше з 21 липня 2022 року. Упродовж більш як 14 місяців офіційний курс утримувався на рівні 36 гривень 57 копійок за долар.

На міжбанківському валютному ринку котирування станом на 16:30 становили, за повідомленнями Finance.ua, 36 гривень 25–27 копійок за долар, це на 5,5 копійки менше від рівня закриття торгів 14 листопада.

«Завдяки розпродажам Нацбанку тренд за курсом долара дещо змінився у бік невеликого пониження котирувань», – вказали фахівці сайту «Мінфін».

Після відмови від фіксованого курсу валюти стрімкого знецінення гривні не відбулося, написав голова Національного банку України Андрій Пишний у фейсбуці за підсумками першого дня, коли регулятор уможливив вільніше курсоутворення.

«Гривня не здійснила «політ у космос»… А якщо врахувати, що раніше курс продажу валюти на міжбанку був близьким до 36,9 гривні за долар (офіційний курс + 1%), то вона навіть дещо зміцнилася», – написав Пишний.

Новини по темі