Нацбанк знову вирішив дещо знизити облікову ставку

Нацбанк знову вирішив дещо знизити облікову ставку

by Max

Правління Національного банку повідомило про рішення знизити облікову ставку з 20% до 16% із 27 жовтня та водночас зберігає процентні ставки за своїми операціями з банками.

Як повідомляє пресслужба регулятора, зміна облікової ставки відбувається у межах «модернізації операційного дизайну монетарної політики – переходу до системи «нижньої межі».

«За такого дизайну облікова ставка визначатиме ставку за депозитними сертифікатами (ДС) овернайт (16%), а ставки за іншими операціями НБУ з банками вибудовуватимуться вгору від облікової. Так, за тримісячними ДС вони становитимуть «облікова ставка + 4 в.п» (20%), а за кредитами рефінансування – «облікова ставка + 6 в.п» (22%). Отже, фактично рівні ставок за операціями НБУ з банками залишаться незмінними», – йдеться у повідомленні.

Понад місяць тому – 15 вересня – Нацбанк знизив облікову ставку з 22% до 20%, а перед цим у липні з 25% до 22%.

До початку повномасштабного вторгнення Росії облікова ставка була на рівні 10%, а з червня 2022 року – 25%.

Облікова ставка – один із головних інструментів, за допомогою якого Національний банк встановлює для банків та інших суб’єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених і розміщених грошових коштів на відповідний період.

Новини по темі