Наталуха розкрив деталі законопроєкту щодо «економічного бронювання»

Наталуха розкрив деталі законопроєкту щодо «економічного бронювання»

by Max

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11331 «Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки», який передбачає «економічне бронювання» працівників від мобілізації. Про це 12 червня у своєму фейсбуці написав народний депутат від фракції «Слуга народу», голова комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

За словами народного обранця, у законі закладена концепція «економічного бронювання», яка дозволить зберегти для економіки важкозамінних спеціалістів. Вона працюватиме наступним чином:

  • кожен субʼєкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у 20 000 гривень на місяць за працівника – має можливість його забронювати;
  • сплата підвищеного збору відбувається не працівником, а самим бізнесом. Він сам визначає, хто для нього найбільш критичний і підтверджує це відповідними податками;
  • бронювання поширюється на кожен субʼєкт господарювання, що нівелює проблему, наприклад, з неможливістю броні для представництв міжнародних компаній чи ФОПів. Останні можуть забронюватися, якщо підтвердять реальне ведення діяльності протягом останнього року.
  • відсоткову межу заброньованих та процедуру визначатиме Кабінет міністрів.

Наталуха зазначив, що механіка сплати підвищеного військового збору окреслена у повʼязаному законопроєкті №11332 «щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних».

Голова комітету також анонсував внесення альтернативних законодавчих ініціатив, що будуть включати:

  • модель із бронюванням за рівнем зарплати у понад 35 тисяч гривень,
  • змішану модель – 35 тисяч гривень зарплати для найманого працівника, 20 тисяч гривень військового збору для ФОП.

Читайте також: Мобілізація і відключення світла – Американська торговельна палата назвала виклики для бізнесу в Україні

Відповідно до опитування, проведеного Американською торговельною палатою в Україні, 80% компаній заявили, що мобілізація до лав Збройних сил України впливає на результати їхньої діяльності і є ключовим викликом для ведення бізнесу в Україні у 2024 році.

В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада регулярно продовжує строки дії воєнного стану і мобілізації.

Новини по темі