МЗС засудило випробування балістичної ракети в Північній Кореї

МЗС засудило випробування балістичної ракети в Північній Кореї

by Max

Міністерство закордонних справ України засудило чергові випробування Північною Кореєю міжконтинентальної балістичної ракети напередодні – про це відомство заявило 1 листопада.

МЗС назвало цей крок «ще однією безвідповідальною провокацією», яка підриває стабільність на Корейському півострові та у світі в цілому.

«КНДР, яка надає державі-агресору Росії не лише артилерійські боєприпаси і балістичні ракети, але й направляє свої військові підрозділи для участі у війні проти України, продовжує свідомо дестабілізувати ситуацію», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Сеул: для ухвалення рішення про надання зброї Києву маємо побачити рівень залученості сил КНДР в РФ

Міністерство вважає випробування ракети, яка досягла найбільшої висоти порівняно з попередніми пусками, свідченням просування ракетної програми КНДР:

«Особливе занепокоєння на цьому тлі викликає поглиблення військової співпраці РФ та КНДР, що вимагає негайної й рішучої відповіді світового співтовариства».

Дипломатичне відомство закликало партнерів України до негайних кроків для протидії російському та північнокорейському режимам: «від підвищення санкційного тиску на Москву та Пхеньян до максимального посилення спроможностей України в рамках Плану перемоги, представленого президентом Володимиром Зеленським».

Читайте також: Південна Корея розширила санкції проти КНДР

КНДР провела найтриваліші випробування балістичної ракети, заявила влада Південної Кореї. В уряді Японії повідомили, що ракета досягла висоти 7000 кілометрів, а дальність польоту склала 1000 кілометрів. У заяві ЦТАК сказано, що випробувальний запуск «оновив рекорд потужності стратегічної ракети».

Лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що пуск ракети – «справедливий і повністю легітимний військовий захід, який показує нашу рішучість дати відповідь ворогам, які загрожували безпеці республіки» (цитата за російською державною агенцією ТАСС).

Запуск ракети засудила влада Південної Кореї, Японії та США.

Новини по темі