МЗС Росії вимагає від влади України арешту голови СБУ Василя Малюка

МЗС Росії вимагає від влади України арешту голови СБУ Василя Малюка

by Max

Міністерство закордонних справ Росії ввечері 31 березня виступило із повідомленням, у якому звинуватило Україну у терактах на території РФ та оголосило вимогу про арешт голови Служби безпеки України Василя Малюка.

«Здійснений 22 березня в місті Красногорську кривавий терористичний акт, який шокував увесь світ (ідеться про напад на «Крокус Сіті Хол» – ред.), – аж ніяк не перша терористична атака проти нашої країни останнім часом. Проведені російськими компетентними органами слідчі дії вказують, що сліди всіх цих злочинів ведуть до України», – стверджується в повідомленні.

Також у повідомленні в цьому ряду згадані вбивства Дарʼї Дугіної, Максима Фоміна (відомого як Владлен Татарський), замах на письменника Захара Прилєпіна та загибель його водія Олександра Шубіна, підрив Кримського (Керченського) мосту тощо.

«У звʼязку з цим МЗС Росії передало владі України вимоги в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з бомбовим тероризмом (МКББТ) та Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму (МКБФТ) про негайний арешт та видачу всіх причетних до цих терактів осіб. Серед цих вимог – арешт голови СБУ Василя Малюка, який цинічно визнав 25 березня організацію Україною підриву Кримського мосту у жовтні 2022 року та розкрив деталі організації інших терактів у Російській Федерації», – вказують у зовнішньополітичному відомстві РФ.

Жертвами здійсненого 22 березня теракту в «Крокус Сіті Холі», за останніми даними, стали 144 людини.

У справі заарештовані девʼять осіб, переважно громадяни Таджикистану. Четверо обвинувачених у безпосередньому виконанні теракту очевидно зазнали тортур під час затримання та на допитах.

Про свою причетність до теракту заявило радикальне угруповання «Ісламська держава». У тому, що саме вона організувала теракт, упевнені США та інші країни Заходу. Російська сторона стверджує, що за виконавцями теракту може стояти Україна. Київ усі звинувачення категорично відкидає.

Новини по темі