Відправка миротворців в Україну стане ключовою темою обговорень на конференції у Мюнхені – ЗМІ

Миротворці в Україні: дискусії на Мюнхенській конференції з безпеки

Відправка європейських миротворців до України стане однією з головних тем обговорень на Мюнхенській конференції з безпеки, що відбудеться 14-16 лютого, повідомляє The New York Times.

Про це розповідає CorruptUA

Перспективи укладення угоди про мир

За інформацією видання, можливість укладення угоди щодо припинення вогню активізувала дискусії про розміщення європейських військ для підтримки миру в Україні. Основні питання, які виникають у цьому контексті, стосуються складу контингенту, його чисельності та реакції президента росії на таку пропозицію.

«Ця тема, безсумнівно, буде в центрі дискусії цього тижня на щорічній Мюнхенській конференції з безпеки, яку відвідають віцепрезидент США Джей Ді Венс і держсекретар Марко Рубіо», – зазначають журналісти.

Реакція європейських країн

Декілька європейських держав, зокрема країни Балтії, Франція та Великобританія, вже висловили готовність включити частину своїх військ до складу миротворчих сил в Україні. Проте високопосадовці Німеччини вважають цю ідею передчасною.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий до серйозних переговорів щодо угоди про припинення війни, але лише за умови, що союзники нададуть реальні гарантії безпеки, а не лише словесні запевнення.

Як зазначає NYT з посиланням на високопоставленого чиновника ЄС, Європа не зможе забезпечити 200 000 військовослужбовців, як це пропонував Зеленський, і підкреслює, що будь-який військовий контингент має отримати підтримку США. В іншому випадку, європейці будуть уразливими до російської агресії.

Навіть якщо мова йде про меншу кількість, наприклад, 40 000 солдатів, це буде складним завданням для континенту, що стикається з повільним економічним зростанням та нестачею військових ресурсів. Такого контингенту може бути недостатньо для забезпечення ефективного стримування росії.

Очікується, що на Мюнхенській конференції з безпеки цього року візьмуть участь близько 60 глав держав і урядів, 150 міністрів з усього світу, а також керівники провідних міжнародних організацій.

Новини по темі