Міжвідомча робоча група, створена з метою перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), склала перелік із 2 636 справ, що стосуються посадових осіб з більш ніж 70 державних органів. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я 18 лютого.
Про це розповідає CorruptUA
Результати перевірок посадовців
За попередніми даними МОЗ, 31% цих справ (816) стосуються працівників Державної митної служби, 20% (518 осіб) — це працівники Державної податкової служби, а 17% (448) — співробітники органів прокуратури.
«Маємо проміжні результати перевірок щодо сформованого раніше переліку справ, які потребують уваги. Фахівці вже опрацювали 1 359 справ посадових осіб: 281 рішення МСЕК скасовано, у 232 випадках змінено групу інвалідності або термін рішення, ще майже 500 людей викликано на огляд», — заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Він також зазначив, що перелік осіб, чиї справи підлягають повторному перегляду, постійно зростає у міру отримання додаткової інформації від правоохоронних органів.
Скасовані рішення та нові дії
МОЗ уточнив, що серед скасованих рішень МСЕК:
- 73 стосуються посадовців митниці;
- 67 — працівників Державної податкової служби;
- 50 — співробітників органів прокуратури.
«Також за 232 справами прийняті нові рішення (160 особам змінено групу інвалідності та 72 особам змінено термін дії). Наразі ще 466 посадовців викликані на огляд для прийняття рішення», — додає міністерство.
МОЗ повідомляє, що перші підозри в шахрайстві були оголошені двом прокурорам, ще двом посадовцям МСЕК висунули підозру в службовому підробленні.
Нагадаємо, 30 грудня 2024 року президент Володимир Зеленський підписав закон №12178, який передбачає ліквідацію медико-соціальних експертних комісій в Україні. У жовтні Зеленський також ввів у дію рішення РНБО, яке передбачало ліквідацію МСЕК, перевірку їхніх рішень і реформування системи в Україні. Це рішення стало наслідком численних повідомлень про можливі зловживання в їхній діяльності.