МОК дозволить виступити на Олімпіаді в Парижі близько 40 російським спортсменам

МОК дозволить виступити на Олімпіаді в Парижі близько 40 російським спортсменам

by Max

Загальна кількість російських спортсменів на літніх Олімпійських іграх у Парижі цього року може становити близько 40 осіб. Про це в неділю пишуть англомовні медіа з посиланням на коментар віцепрезидента Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Джона Коутса австралійському виданню The Daily Telegraph.

За словами Коутса, він не впевнений, скільки саме російських спортсменів у нейтральному статусі виступлять у Парижі, але повідомлення про те, що їх приїде приблизно 40, можуть бути близькими до істини.

Він пояснив складність із підрахунком тим, що російські спортсмени не будуть входити до складу будь-якої збірної.

Читайте також: Росіян і білорусів як «нейтральних» спортсменів допустять на тенісний турнір Олімпіади в Парижі

«Всі, хто готувався в російських військових клубах, не їдуть. Я не знаю, але, вочевидь, деякі спортсмени можуть вирішити не їхати, якщо вони не представлятимуть Росію», – цитує віцепрезидета МОК, зокрема, The Guardian.

У грудні 2023 року МОК вирішив, що атлети з Росії та Білорусі, які виступають в індивідуальних видах спорту, зможуть виступити на Іграх у Парижі у 2024 році в нейтральному статусі. Це означає, що такі спортсмени виступатимуть під олімпійським, а не національним прапором, а в разі їхньої перемоги не лунатиме гімн країни.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав усіх партнерів рішуче засудити рішення МОК щодо російських та білоруських спортсменів.

Олімпіада-2024 відбудеться в Парижі з 26 липня до 11 серпня. Паралімпіада стартує 28 серпня і завершиться 8 вересня.

Новини по темі