На початок 2025 року міжнародні резерви України сягнули 43,78 мільярда доларів США, попередньо повідомляє Національний банк України 7 січня. Протягом грудня 2024 року вони збільшилися на 9,7% порівняно з листопадом завдяки надходженням від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Національним банком та платежі за іноземними боргами.
Про це розповідає CorruptUA
Зростання резервів у 2024 році
Загалом, за підрахунками НБУ, протягом 2024 року міжнародні резерви країни піднялися на 8%. Основним чинником цього зростання стала фінансова підтримка від міжнародних організацій та країн. Згідно з балансом, обсяг такої допомоги склав близько 42 мільярдів доларів США. Найбільший внесок зробили Європейський Союз із 17,5 млрд доларів, Сполучені Штати Америки з 6,8 млрд доларів, Світовий банк з 6,1 млрд доларів, а також Міжнародний валютний фонд, Японія та Канада.
«Минулого року Україна отримала потужну світову фінансову підтримку – відповідно до балансових даних, близько 42 мільярда доларів США…», – йдеться в повідомленні.
Україна також залучила понад 3,5 мільярда доларів через розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики. Це, разом з міжнародною допомогою, допомогло компенсувати витрати на обслуговування державного боргу та чисті валютні інтервенції НБУ, забезпечивши зміцнення міжнародних резервів.
Перспективи на 2025 рік
На думку регулятора, поточний обсяг резервів дозволяє покривати 5,5 місяців майбутнього імпорту, що є важливим для економічної стабільності. Голова Національного банку Андрій Пишний зазначив, що у 2025 році Україна очікує отримати близько 38 мільярдів доларів США підтримки від міжнародних партнерів. Це повинно допомогти зберегти надійний рівень резервів та забезпечити стабільність валютного ринку.
Рада директорів МВФ у грудні завершила шостий перегляд програми розширеного фінансування для України, прийнявши рішення про виділення близько 1,1 мільярда доларів США.