Міністр фінансів заявив про готовність до діалогу щодо податкових змін, але рішення має бути до вересня

Міністр фінансів заявив про готовність до діалогу щодо податкових змін, але рішення має бути до вересня

by Max

Міністр фінансів Сергій Марченко заявляє, що міністерство готове до діалогу щодо податкових змін, але рішення має бути ухвалено до вересня.

«Питання забезпечення сектору безпеки і оборони сьогодні в пріоритеті. Ми запропонували способи та готові до дискусії і розгляду всіх позицій, однак маємо у найкоротші терміни напрацювати спільне конструктивне рішення для забезпечення запиту Сил оборони. Рішення має бути ухвалено до вересня», – зазначив він.

За його словами, запропонований Мінфіном законопроєкт, який передбачає фінансування 500 млрд гривень у 2024 році на сектор безпеки та оборони, є «м’яким шляхом», де лише 1/4 частину, 120 млрд грн, пропонується профінансувати за рахунок податкових заходів, а решта – за рахунок внутрішніх запозичень, перевиконання діючих доходів держбюджету, у тому числі за рахунок детінізації.

Марченко каже, що питання забезпечення цих коштів є «безапеляційною необхідністю», оскільки від цього залежить обороноздатність держави.

Міністр додає, що уряд робив все можливе, аби не підвищувати податки для бізнесу, але сьогодні цей крок є вимушеним, оскільки всі інші джерела для збільшення фінансування Сил оборони вже вичерпано.

Очільник Мінфіну нагадав, що кошти, надані міжнародними партнерами для державного бюджету, не можуть бути використані на фінансування військових потреб, тому військові витрати покриваються виключно за рахунок внутрішніх ресурсів

1 липня відбулася зустріч уряду з представниками Ради з підтримки підприємництва в умовах воєнного стану. У зустрічі, серед інших, взяли участь керівник Офісу президента Андрій Єрмак, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр економіки Юлія Свириденко, Міністр оборони Рустем Умеров, Міністр фінансів Сергій Марченко,, голова профільного Комітету Данило Гетманцев.

Як повідомляє пресслужба Мінфіну, учасники зустрічі обговорили урядові пропозиції щодо наповнення держбюджету за рахунок податків, а також додаткові шляхи підвищення доходів для фінансування оборони на понад 500 млрд гривень: 60% з цих коштів підуть на зарплати військовим, 40 % – на зброю, техніку та інші критичні витрати.

Кабмін 18 липня зареєстрував законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу». Документ пропонує збільшити ставку військового збору до 5% і зобов’язати ФОПи третьої групи платити 1% збору.

Нині військовий збір становить 1,5%.

Голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа стверджує, якщо не підвищити податки, то військові ризикують залишитися без забезпечення уже наприкінці вересня.

Новини по темі