Міненерго не планує обмежень електропостачання 19 травня і закликає економити

by Max

Міністерство енергетики повідомляє, що наразі не планує обмежень у постачанні електрики на 19 травня і закликало до відповідального споживання й економії.

«Це важливо для балансування енергосистеми і стабілізації енергопостачання. Важливо зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00). Промислових споживачів просимо максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень і посилення стійкості енергосистеми», – йдеться в повідомленні.

У Міненерго уточнили, що минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом й аварійною допомогою з енергосистем Румунії, Словаччини і Польщі.

«У денні години Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни. Також отримання надлишків електроенергії з Польщі передбачається сьогодні вдень. З 18:00 до 24:00 в усіх регіонах, крім Херсонської області, застосовувалися обмеження промислових споживачів. При цьому електропостачання побутових споживачів не обмежувалося», – йдеться в повідомленні.

У міністерстві додали, що сьогодні у нічні й ранкові години на запит України вже здійснювалося аварійне постачання електроенергії з Румунії, Словаччини і Польщі.

Крім того, у Міненерго повідомили, що на Донеччині бригада енергетиків під час виконання ремонтних робіт потрапила під удар російського дрона «Ланцет». «На щастя, ніхто не постраждав. Працівники згорнули роботи та поїхали з місця події», – йдеться в повідомленні.

Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, вночі і вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації й передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила обмеження на енергопостачання для промисловості й бізнесу, але також попередили – не виключені вимкнення побутових споживачів. Нині почалися вимкнення світла також для населення.

Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.

Новини по темі