У Мінекономіки розповіли, що передбачає угода про економічне партнерство з ОАЕ

Мінекономіки розкриває деталі угоди про економічне партнерство з ОАЕ

17 лютого Україна та Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) уклали угоду про Всеосяжне економічне партнерство, що стало першим таким договором в історії України з країнами Перської затоки. Цю інформацію підтвердило Міністерство економіки України.

Про це розповідає CorruptUA

Угода про вільну торгівлю та лібералізацію ринків

У рамках угоди передбачено вільну торгівлю між Україною та ОАЕ, яка дозволить 99% українських товарів отримати повний доступ до ринку ОАЕ. Міністерство зазначає, що це важливий крок не лише для двох країн, але й для виходу на глобальний ринок, оскільки ОАЕ є ключовим економічним та фінансовим хабом на Близькому Сході.

«Це історична подія, адже йдеться про першу угоду у найбільш економічно просунутому регіоні Близького Сходу. Вона охоплює не лише ОАЕ, але загалом регіони Затоки», – підкреслила перша віцепрем’єр-міністерка та міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Нові можливості для українського бізнесу

Угода охоплює не лише торгівлю товарами, але й послуги, інвестиції та розвиток цифрової економіки. Очікується, що український експорт зросте в ключових сферах, таких як металургія, харчова промисловість, зокрема борошномельне виробництво та виробництво олії. Також прогнозується збільшення експорту металів та рослинної олії.

Важливим аспектом угоди є зняття обмежень на частку іноземного капіталу для українських підприємців, що дозволить реєструвати компанії з іноземними інвестиціями до 70%, а в окремих секторах — до 100%. Вільні економічні зони нададуть можливість українським компаніям володіти бізнесом на 100%, що є значним кроком для розвитку бізнесу в цьому регіоні.

Протягом 11 місяців 2024 року товарообіг між Україною та ОАЕ досяг 415 мільйонів доларів: експорт України становив 266,8 мільйона доларів, а імпорт – 148,2 мільйона доларів. Основні категорії експорту включають олію, жири, м’ясо, їстівні субпродукти, зернові культури та металопродукцію, тоді як з ОАЕ Україна імпортує мінеральне паливо, пристрої для зберігання інформації, хімічні сполуки та полімерні матеріали.

Президент України Володимир Зеленський прибув до ОАЕ з візитом 16 лютого, що відбувається на фоні консультацій щодо мирного врегулювання конфлікту між росією та Україною, які проходять у Саудівській Аравії.

Юлія Свириденко також повідомила про підготовку візиту президента України до Саудівської Аравії, що запланований на 18 лютого, зазначивши, що це не пов’язано з переговорами між Сполученими Штатами та рф.

Новини по темі