Майбутнє російських військових баз у Сирії: аналіз втрат та перспектив

by Max

Навіть якщо росія збереже частину своїх військових баз у Сирії, це стане значною геополітичною втратою для москви. Подальша присутність російських військ залежить від сирійських опозиційних сил, які кремль раніше вважав терористичними. Про це свідчить звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).

Про це розповідає CorruptUA

«Втрата російських баз в Сирії, ймовірно, порушить російську логістику, зусилля з поповнення запасів і ротацію Африканського корпусу, особливо послабить російські операції і проектування сили в Лівії та країнах Африки на південь від Сахари», – йдеться у звіті.

Аналітики зібрали докази, що росія готується до можливої евакуації своїх військових активів із Сирії, оскільки її базування є небезпечним. Супутникові знімки від 7 грудня зафіксували три Іл-76 та один Ан-124 на авіабазі Хмеймім, що можливо, використовуються для евакуації. Для повноцінного виведення сил кремлю, ймовірно, доведеться здійснити чимало авіарейсів.

Переміщення військових сил та зброї

Крім того, геолокаційні кадри від 6 грудня показали переміщення російськими військами систем ППО поблизу Баніяса. Це може свідчити про тактичну передислокацію або підготовку до евакуації.

Російське джерело 8 грудня повідомило, що війська рф залишають Сирію, зокрема авіабазу Хмеймім та порт Тартус. Деякі сили вже відійшли до провінцій Латакія та Тартус. Однак, щонайменше одна група військових опинилася в оточенні в Сирії та чекає на допомогу.

Глобальні наслідки

Згідно з аналітичними даними, втрата баз у Сирії матиме серйозні наслідки для глобальної військової присутності росії та її впливу на африканських автократів. Падіння режиму Асада та неможливість кремля зберегти його поставлять під загрозу російський імідж надійного союзника.

8 грудня сирійські повстанці захопили столицю Дамаск, заявивши, що місто звільнене від Асада. Місце перебування президента Башара Асада невідоме, проте є дані, що він вилетів із Дамаска. росія повідомила, що Асад вирішив відійти від влади та залишив країну, передавши її мирним шляхом.

Це завершило 50-річне правління партії «Баас» у Сирії. Башар Асад, що покладався на Іран і росію, покинув країну та прибув до москви, де йому надали притулок.

Кінець правління Асадів у Сирії

Новини по темі