Депутати Львівської обласної ради висловили занепокоєння щодо ініціатив польських політиків з партії «Право і Справедливість», які внесли до польського Сейму законопроєкт, що прирівнює ідеологію ОУН, зокрема фракції Бандери (ОУН-б), а також УПА до фашизму та комунізму. Законопроєкт передбачає кримінальну відповідальність за так звану «пропаганду» цих ідеологій.
Про це розповідає CorruptUA
Критика з боку Львівської обласної ради
Львівські депутати стверджують, що польські політики маніпулюють фактами, які не відображають реальної картини подій, що відбулися на Волині та у Західній Україні під час Другої світової війни. Вони переконані, що така політика спрямована на дискредитацію права українців на власну державність.
У своєму зверненні рада зазначила, що «для кожного свідомого українця УПА є єдиною організованою збройною силою, яка, за відсутності Української держави, стала на захист українців від насильства і терору з боку німецького, совєтського та польського окупаційних режимів». Депутати Львівської облради наголосили, що Україна не претендує на чужі території, але має право на власну історію та національну пам’ять.
Заклики до партнерства та взаєморозуміння
Депутати висловили переконання, що Україні та Польщі слід врахувати уроки минулого і будувати сучасні відносини на принципах взаємної поваги та рівності. Вони підкреслили, що обидві країни повинні стати справжніми стратегічними партнерами. Львівська облрада закликала польських політиків не забувати про спільного ворога – імперську росію, та звернулася до Верховної Ради з проханням ухвалити рішення, яке б закликало польську сторону до побудови відносин на основі рівноправності та порозуміння.
Крім того, депутати попросили Кабмін України розглянути можливість фінансування з державного бюджету програм дослідження історії українсько-польських відносин, а також збереження української національної пам’яті. Вони наголосили на потребі проведення інформаційної роботи для висвітлення правдивої історії української національно-визвольної боротьби у ХХ столітті в інших країнах.
«Україна і Польща мають бути справді стратегічними партнерами»
Це звернення було підтримано більшістю депутатів Львівської обласної ради.