Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню підкреслив, що Збройні сили України залишаються «головною гарантією безпеки» для країни. Він також зазначив, що Європа «відмовлятиметься від будь-якої демілітаризації української армії». Ці слова пролунали під час форуму з питань оборони та стратегії, що проходить у Парижі, куди зібралися військові представники з усієї Європи.
Про це розповідає CorruptUA
Погляд на майбутнє української армії
Лекорню зазначив: «Необхідно також задуматися над тим, якою має бути українська армія у майбутньому. І тому виходити з принципу, що першою гарантією безпеки залишається українська армія, що ми відмовимося від будь-якої форми демілітаризації України. Головний обов’язок європейських збройних сил полягає у розробці рамок – доктринальних, потужнісних та інтелектуальних, на яких українська армія зможе базувати свої фундаментальні засади не лише на наступний рік, а й на наступні п’ять, десять, п’ятнадцять років», – сказав він.
Гарантії безпеки та міжнародна підтримка
За словами міністра, ця зустріч має велике значення, оскільки вона закладає «перший камінь у формуванні гарантій безпеки», що відкриває шлях для подальших роздумів. «Як ми, європейські збройні сили, можемо надати вагомості та авторитетності дипломатичним переговорам, які без сумніву повинні бути довгостроковими, адже ми маємо досвід того, що, на жаль, не було нещодавно дотримано», – додав Лекорню.
Також у рамках форуму президент Франції Емманюель Макрон підніме питання розгортання миротворчої місії військ. За інформацією британських посадовців, близько двох десятків країн виявили зацікавленість у приєднанні до коаліції на підтримку України. Британський прем’єр-міністр Кір Стармер повідомив, що в рамках ініціативи, яку очолюють Велика Британія та Франція, військовослужбовці з країн-учасниць можуть бути направлені в Україну як миротворці. Однак не всі країни коаліції готові надіслати свої війська – деякі з них можуть надати іншу підтримку.
Міністр фінансів Франції Ерік Ломбард додав, що Велика Британія, Німеччина, Франція та інші країни Європи готові відправити війська в Україну для забезпечення можливого перемир’я. Президент України Володимир Зеленський також наголосив, що у разі, якщо Україну не приймуть до НАТО, на території країни мають бути розміщені миротворці з країн альянсу.
У відповідь міністр закордонних справ росії Сергій Лавров заявив, що Москва не бачить можливості для компромісу стосовно потенційного розміщення європейського миротворчого контингенту на території України.