Підозрюваному голові АМКУ Кириленку продовжили строк дії обов’язків до 14 квітня

Кириленка продовжили обов’язки до 14 квітня через підозру у збагаченні

Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про продовження до 14 квітня терміну виконання обов’язків очільника Антимонопольного комітету України Павла Кириленка. Цю інформацію підтверджує ухвала суду, оприлюднена 6 березня. Кириленко є підозрюваним у справі про незаконне збагачення на суму понад 70 мільйонів гривень, а також у декларуванні недостовірної інформації.

Про це розповідає CorruptUA

Обов’язки підозрюваного

Згідно з ухвалою, Кириленко зобов’язаний з’являтися за першою вимогою детективів НАБУ, прокурора або суду, не залишати межі України без дозволу, повідомляти про зміну місця проживання та утримуватися від спілкування зі свідками. Також вказано, що він повинен здати свій закордонний паспорт і інші документи для виїзду за кордон.

Адвокати Кириленка намагалися скасувати обов’язок не виїжджати з країни без дозволу, однак суддя відмовила, вказавши на можливість ризику втечі підозрюваного від органів досудового розслідування.

Фінансові аспекти справи

28 серпня 2024 року Вищий антикорупційний суд відмовив у задоволенні клопотання про взяття Кириленка під варту, встановивши запобіжний захід у вигляді застави на суму 30 мільйонів гривень та зобов’язання носити електронний браслет. З’ясувалося, що цю суму за Кириленка внесла компанія ТОВ «Керамет», бенефіціаром якої є бізнесмен Едуард Мкртчан.

Дослідження «Схем» (Радіо Свобода) показало, що компанії Мкртчана активно беруть участь у державних закупівлях, у яких дотримання правил конкуренції контролює АМКУ. Наразі триває розслідування щодо однієї з його компаній через можливі антиконкурентні дії.

«Враховуючи, що підозрюваний навіть у період встановлених обмежень, обумовлених воєнним станом, має змогу виїхати за межі території України…»

Кириленко у своєму коментарі зазначив, що з назвою компанії, яка внесла заставу, він «чує вперше», але підтвердив знайомство з Мкртчаном. Водночас, журналістам він не відповів на запитання про те, чи просив бізнесмена про цю допомогу.

Мкртчан стверджує, що його рішення внести заставу було «його ініціативою», підкреслюючи, що не звертався до Кириленка з проханням про сприяння у бізнес-питаннях.

Раніше зазначалося, що родина Кириленка купила автівки та нерухомість у Києві й області, а також в Ужгороді, на загальну суму понад 70 мільйонів гривень, не маючи достатніх доходів. Це стало підставою для відкриття кримінального провадження.

Кириленко наголосив, що його статки походять з стартового капіталу родини, сформованого у 90-ті роки, але журналістам не вдалося знайти підтвердження цим заявам.

Новини по темі