Кулеба «скоординував дії» із головою МЗС Молдови для затвердження рамки переговорів щодо вступу в ЄС

Кулеба «скоординував дії» із головою МЗС Молдови для затвердження рамки переговорів щодо вступу в ЄС

by Max

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів у Києві зустріч із молдовським колегою Міхаєм Попшоєм 13 березня.

На спільній пресконференції Кулеба розповів, що сторони говорили про безпекову ситуацію в регіоні та спільний шлях до Євросоюзу.

Голова МЗС запевнив Попшоя та громадян Молдови, що «Україна буде захищати не лише свою свободу й незалежність, але й мир та спокій Молдови»:

«Україна зацікавлена в сильній, демократичній, проєвропейській Молдові, і Молдова зацікавлена в такій самій Україні. Разом ми можемо один одному допомогти».

Кулеба також згадав про переговорну рамку для обох країн, яку напередодні представила Європейська комісія.

Читайте також: Єврокомісія оцінює, скільки кроків України на шляху до ЄС вважати завершеними

«Ми скоординували наші подальші дії для того, щоб рішення про затвердження цієї рамки і фактичний початок переговорів відбулися в заплановані терміни і ми вже цього року перейшли до передостанньої фази набуття членства в ЄС, це саме переговори про вступ», – сказав він.

Також Кулеба розповів про плани розвивати співробітництво в трикутнику України, Молдови та Румунії. Серед тем взаємодії, за його словами, буде торгівля, розвиток інфраструктури, безпекове співробітництво і боротьба з російською дезінформацією.

Міністр закордонних справ Попшой висловив вдячність громадянам України «за мир і стабільність, які ми маємо в республіці Молдова».

«Ми продовжимо надавати всю можливу допомогу, попри наші скромні ресурси», – запевнив він.

У січні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів розмову з новим головою МЗС Молдови в січні, запросивши його до України. Попшой обійняв посаду віце-прем’єра та міністра закордонних справ Молдови 29 січня.

Новини по темі