Країни G7 розглядають зниження цінового порогу на російську нафту

Країни «Групи семи» зараз активно обговорюють можливі зміни до політики «стелі цін» на російську нафту. Це обговорення викликане бажанням ефективніше обмежити здатність москви фінансувати свою військову агресію проти України, повідомляє Bloomberg, посилаючись на обізнані джерела.

Про це розповідає CorruptUA

Серед розглянутих варіантів варіюються від повної заборони на співпрацю з російською нафтою до зниження нинішнього цінового порогу з 60 доларів до приблизно 40 доларів за барель. Однак, за словами джерел, обговорення тривають, і поки що не досягли єдиного рішення.

Проблема «тіньового флоту»

На сьогодні західні компанії можуть здійснювати страхування і транспортування російської нафти лише за умови, якщо її продаж здійснюється за ціною нижчою 60 доларів. Проте, росія почала використовувати «тіньовий флот» танкерів, які функціонують з невідомими страховиками та власниками. Ці судна допомагають транспортувати нафту на нові ринки, зокрема в Азію, що дозволило обійти обмеження, і більшу частину року ціни на російську нафту перевищували встановлену верхню межу.

«Читайте також: Країни G7 обіцяють «серйозні витрати» Росії завдяки санкціям через війну проти України»

Зусилля щодо посилення контролю

У відповідь на цю ситуацію країни «Великої сімки» ввели санкції проти десятків суден і компаній, які беруть участь у тіньовій торгівлі. У листопаді Європейський парламент звернувся до країн G7 із закликом посилити контроль за дотриманням цінових обмежень на російську нафту, знизити верхню межу цін та усунути лазівки, які використовує росія для реалізації своєї нафти за ринковими цінами.

Згідно з даними журналістів, у травні цього року доходи від продажу нафти до державного бюджету росії зросли майже на 50% у порівнянні з попереднім роком. Це пов’язано з підвищенням цін на нафту та адаптацією країни до міжнародних санкцій.

Новини по темі