Кожна п’ята дитина в Україні має надлишкову вагу: дослідження МОЗ

Надлишкова маса тіла виявлена у майже 23% дітей молодшого шкільного віку в Україні. Про це свідчать результати дослідження, представленого Міністерством охорони здоров’я 4 лютого.

Про це розповідає CorruptUA

Дослідження провела громадська організація «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка» за замовленням МОЗ, з фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва та компанії GFA Consulting Group GmbH. Це дослідження стало частиною Європейської ініціативи ВООЗ.

Результати дослідження: тривожні показники

Згідно з даними, надлишкова маса тіла спостерігається у 22,96% дітей у віці 6-8 років, серед яких 9,13% мають ожиріння, а 2,63% — важке ожиріння. При цьому хлопчики більш схильні до проблем з вагою: у них показники надлишкової маси тіла досягають 25,24%, тоді як у дівчат — 20,72%.

«Це перше дослідження дитячого ожиріння в Україні в межах Європейської ініціативи ВООЗ (COSI). Результати дозволяють зібрати більше даних про причини надлишкової ваги в дітей», — підкреслив заступник міністра Ігор Кузін.

Серед основних причин розвитку ожиріння в Україні виділяють нездорове харчування та малорухливий спосіб життя. Лише близько половини дітей дотримуються рекомендацій МОЗ щодо споживання фруктів і овочів. Зокрема, свіжі фрукти їдять лише 55,3% дітей, а овочі — 41,4%. Водночас, опитування батьків виявило, що 20,3% дітей щоденно вживають цукровмісні напої, а 17,8% — солодкі закуски.

Фізична активність і вплив технологій

Дослідження також вказує на недостатню фізичну активність серед дітей: третина з них не займається спортом взагалі або має менше години фізичних навантажень на тиждень. Крім того, 54,4% учнів проводять за електронними пристроями більше двох годин у будні дні, а у вихідні цей показник зростає до 83,4%.

Міністерство зазначає, що рівень поширеності надлишкової маси тіла та ожиріння серед дітей в Україні порівнянний з іншими країнами, які брали участь в дослідженні, де в середньому 25% дітей мають ці проблеми.

«Материнське молоко містить оптимальний баланс поживних речовин, що впливає на регуляцію апетиту», — додали в МОЗ.

Попри негативні результати дослідження, Міністерство активно працює над покращенням ситуації, зокрема, в 2023-2024 роках направило 2 мільярди гривень на організацію безоплатного гарячого харчування для учнів початкової школи. Станом на кінець листопада, 93% закладів освіти скористалися цією субвенцією, забезпечивши харчування для учнів 1-4 класів.

Новини по темі