0

Корупційний ланцюг Мінюсту

by Max

Реалізація проекту за ініціативою Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн та ОБСЄ про плани розширити звіти з оцінки верховенства права в державах-членах ЄС та країн, що знаходяться в процесі вступу, щоб підтримати їх зусилля з реформування щодо відповідності критеріїв судової системи, верховенства права, економічної системи, вимогам, які мають бути виконані для приєднання до єдиного ринку та ЄС.

1

Міністерство юстиції України – орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері права та координує вирішення питань майнових прав та надання юридичної допомоги населенню.

Це на папері, а як це відбувається у реальному житті? Як діє державний орган, який має захищати інтереси громадян та верховенства права?

Про це наше особисте розслідування, яке стало основою висновків єврокомісії, щодо тотальної корупції у Мінюсті України за особистою участю міністра юстиції, поєднаною із суддями та силовиками у єдиний корупційний ланцюг. Чому саме ця справа, тому що в ній всі без винятку дійові особи Мінюсту включаючи міністра «забезпечуючи реалізацію державної політики у сфері права та надання юридичної допомоги населенню» отримали шість карних справ.

Ми про цю справу вже писали раніше https://kriminal-ohlyad.com.ua/main/322-dp-setam-welcome-voram.html

Суть якої у тому, що міністр Малюська Д., двічі, своїм особистими розпорядженнями, незаконно, дав команду колегії Мінюсту анулювати право власності громадянина України, а приватний виконавець Іванов А.В. мав реалізувати майно через ДП Сетам на торгах по «звичайній схемі», купуючи таке майно через пов’язаних осіб по заниженій вартості, а потім реалізуючи вже по ринковій. В даній «схемі» по цій справі учасниками є також юридична компанія КПД консалтинг, яка «юридично супровожує» приватного виконавця Іванова А.В. та судді Дніпровського та Деснянського районів міста Київ, включаючи голів цих судів.

2

Встановлено, що адвокати КПД консалтинг Калітвенцев І. – відповідає за «потрібне рішення» у судах, а Казак К. – за «взаємно вигідну співпрацю» із правоохоронними органами, ну щоб у приватного виконавця Іванова не викало проблем із законом, а суди «узаконювали» незаконні дії.

Ось так виглядає гарантія держави, закріпленого Конституцією права громадян на приватну власність та «надання юридичної допомоги населенню» у баченні Мінюсту.

3

Знято нашими журналістами переписка у телефоні адвоката КПД консалтинг у залі суду по даному процесі, що говорить про гарантований результат при зверненні до колегії Мінюсту.

Все ж, не зважаючи на корупційні зв’язки у владі, брудні кошти, хабарі суддям та незаконні дії, проміжний результат протидії такій системі організованій міністром Денисом Малюська такий:

Шевченківське УП ГУ НП в м. Києві здійснює чотири досудових розслідування щодо порушення закону приватним виконавцем Івановим А.В.

  • кп №12019100100003496 від 13.04.2019 р. -відновлене за рішенням суду
  • кп №12020100100001730 від 20.02.2020 р. -відновлене за рішенням суду
  • 22.06.2021 року, слідчим суддею Шевченківського районного суду міста Києва (справа 761\21721\21) були внесені відомості у ЄРДР, за заявою ще одного постраждалого, по третій карній справі приватного виконавця Іванова А.В. яке було об’єднане із кп № 12020100100001730 від 20.02.2020 р.
  • кп від 07.12.2021 року за № 12021100100005025.

https://pogliad.com/investigations/myniust-oph-masshtaba-stran-yly-spasty-riadovoho-yvanova/

Державним Бюро Розслідувань ведеться досудове розслідування кримінального провадження № 62021100010000911 від 22.09.2021, стосовно незаконних дій міністра юстиції України Дениса Малюська, службових осіб Міністерства юстиції України, членів колегії, які порушуючи закон діяли в інтересах приватного виконавця Іванова А.В. та третіх осіб.

– 19.07.22 року суддею Вищого Антикорупційного Суду України прийняте рішення у відношенні незаконних дій міністра юстиції Малюська Д. (справа № 991\2508\22, провадження 1-кс\991\2527\22) та початку детективами НАБУ досудового розслідування справи №52022000000000201 від 03.08.2023 року, який своїми усвідомленими діями, неодноразово, фактично узаконює майнове мародерство діючи в інтересах третіх осіб.

https://fakty.ua/365329-notarius-zaplatil-ministru-yusticii-malyuske-60-tysyach-dollarov-za-reshenie-svoego-voprosa-politolog

Зовсім не дивує, а лише підтверджує корупційні зв’язки між силовиками та юстицією те, що станом на сьогодні всі вони на волі, всі на посадах, та продовжують системно порушувати закон та грабувати громадян будучи впевненими у своїй безкарності. На запити наших журналістів силовики пишуть, що через тайну слідства вони нічого не можуть розголошувати.

4

Але є і гарна новина щодо суддів. Приємно усвідомлювати, що чесні судді ще існують. Так, 04.07.23 року у судовому процесі встановлено те, що передбачали наші партнери юридичного супроводу із LF Baker McKenzie два роки тому. Приватний виконавець Іванов А.В. будучи обізнаним та попередженим, нехтуючи законами України та правилами виконання виконавчих дій, незаконно реалізував земельну ділянку через ДП СЕТАМ, керівництво якого, так само було обізнане та попереджене про незаконність дій, все ж таки реалізували земельну ділянку під видом майна боржника. Ці торги визнані судом, як не дійсними, а виконавець має виплатити близько мільйона гривень та отримає ще одну карну справу.

Станом на жовтень 2023 року, попри величезний тиск корупціонерів та особливу мужність судді за чесне рішення, згідно виконавчого листа виданого Броварським районним судом, на всі рахунки та майно приватного виконавця Іванова А. накладено арешт.

Це приклад того, як працює «Корупційний ланцюг Мінюсту», коли в межах однієї державної установи, яка ось таким злочинним чином «надає юридичну допомогу населенню» фактично крадучи майно у громадян:

  • міністр юстиції незаконно наказав колегії Мінюсту скасувати реєстрацію майна,
  • колегія Мінюсту незаконно скасувала право власності,
  • виконавець Іванов А. фактично краде майно та виставляє на торги,
  • як підсумок, майно реалізовано через державний майданчик СЕТАМ, який підпорядковується також Мінюсту.

По цій самій справі потерпіла сторона неодноразово зверталась зі скаргами та запитами до міністерства юстиції. На всі запити щодо дій Іванова А. колегії Мінюсту, ДП СЕТАМ та ДП НАІС, були лише відповіді що «порушень вимог законодавства не виявлено». Народний депутат Дубнов робив особистий запит до міністра Малюська Д., але той так само відповів, що ніяких проблем із законністю не має.

5

Але Броварським судом встановлено зворотне. Значить, Малюська, Клименко, Чорнобай, свідомо брехали у офіційних відповідях, для отримання власної неправомірної вигоди через незаконні дії приватного виконавця Іванова. Відчувши «суттєвий дискомфорт» у роботі на можливих кримінальних наслідків, виконавець Іванов Андрій звернувся до своїх покровителів про потрібне рішення Апеляційного Суду Києва. Нам стало відомо що до «вирішення» даного питання підключився особисто міністр Денис Малюська, так як негативне рішення суду у бік приватного виконавця Іванова зруйнує їхні корупційні схеми.

Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) підтримує судові та законодавчі реформи, щоб гарантувати, що судові органи працюють без неналежного впливу. БДІПЛ також сприяє інституційним реформам, щоб краще дозволити ключовим учасникам системи кримінального правосуддя виконувати свої обов’язки прозоро та відповідно до зобов’язань щодо прав людини. БДІПЛ здійснює моніторинг судових процесів пов’язаних із порушенням законів при виконанні виконавчих дій, щоб оцінити гарантії справедливого судового розгляду та сприяти реформам, заснованим на принципах верховенства права, у сфері кримінального, цивільного та адміністративного судочинства.

Ми продовжимо освітлення даної справи, викриття усіх учасників та пов’язаних структур для подальшого оприлюднення зібраної інформації та передачі до відповідного моніторинговому комітету Європарламенту.

Новини по темі