Командувач Повітряних сил розповів про використання макетів для «пасивної оборони» від ударів РФ

Командувач Повітряних сил розповів про використання макетів для «пасивної оборони» від ударів РФ

by Max

Україна використовує макети для захисту від російських повітряних атак, заявив командувач Повітряних сил Петро Олещук 6 липня.

Він опублікував відео ударів російськими ракетами «Іскандер», раніше оприлюднене в російськомовному телеграм-каналі як нібито фіксація ударів по українських засобах протиповітряної оборони. Зокрема, йдеться про РЛС «Жираф» та систему Patriot.

За словами Олещука, і українська, і російська сторони мають втрати техніки та людей, хоча й не говорять про це публічно.

«Як виняток, аби пояснити суспільству, що не все так однозначно, демонструю два свіжих ворожих удари «Іскандерами-М», знятих з російських розвідувальних БпЛА», – написав він.

Командувач заявив, що на аеродромі Долгінцеве в Кривому Розі 3 липня та на Одещині 6 липня «особовим складом Повітряних Сил успішно проведено заходи з пасивної оборони».

Читайте також: В Україну прибув третій ЗРК Patriot з Німеччини – посол

«Дякую усім, хто допомагає із якісними макетами літаків та ЗРК. У ворога стало менше «Іскандерів», а макети ще підвезуть», – додав Олещук.

Протиповітряна оборона є значною складовою допомоги, яку Україна отримує від партнерів.

Президент України Володимир Зеленський на Конференції з відновлення України у Берліні 11 червня заявив, що Україна потребує щонайменше сім систем Patriot для закриття основних міських агломерацій від ударів Росії.

Новини по темі