Керівництву комбінату Жеваго повідомили про підозру через продаж сировини без дозволів

by Max

Державне бюро розслідувань та Служба безпеки повідомляють про підозри керівництву Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, який належить Костянтину Жеваго – про це відомства заявили 29 червня.

Про підозру також повідомили начальникам відділів, через які «здійснювали фінансові оборудки підприємства», а також керівництву фірми-прокладки.

«Слідство ДБР встановило, що посадовці комбінату протиправно заволоділи майже 400 мільйонами гривень від видобутку та подальшої реалізації корисних копалин державного значення без відповідних дозволів. Зокрема, топменеджмент продавав без відповідних дозволів щебеневу сировину, яка виготовлялась з відходів, видобутих у кар’єрі корисних копалин», – йдеться в заяві.

ДБР звітує про 15 обшуків у приміщеннях комбінату та фірм, які фугурють у справі, в Києві, Харківській та Полтавській областях.

Читайте також: Суд заблокував рахунки гірничо-збагачувального комбінату, підконтрольного Жеваго – Ferrexpo

Шістьом людям повідомили про підозру в заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах та дій щодо майна, одержаного злочинним шляхом.

Вирішується питання щодо запобіжного заходу. Бюро зазначає, що слідчі наполягатимуть на триманні під вартою.

За кваліфікацією цієї справи можливе покарання до 15 років ув’язнення з конфіскацією в разі обвинувального вироку.

2 лютого Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки заявили про повідомлення підозри топменеджеру Полтавського гірничо-збагачувального комбінату. Йшлося про ймовірне ухилення від сплати до держбюджету рентних платежів за користування надрами родовища залізних руд на суму близько 2 мільярдів гривень. При цьому комбінат заперечував вручення підозри.

Новини по темі