Із російського полону вдалося повернути 95 захисників – Єрмак

by Max

У рамках чергового обміну полоненими з РФ Україна повернула додому 95 захисників, серед них 93 рядових та сержантів і двоє офіцерів, повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

«У списку воїни ЗСУ, Нацгвардії, а також прикордонники», – розповів він.

За словами Єрмака, додому повернулися полонені з Маріуполя, Чорнобильської атомної станції, острову Зміїний, з-під Бахмута, а також захисники «Азовсталі».

«Також вдалося повернути учасників спецоперації, які летіли на гелікоптері в оточений Маріуполь, на «Азовсталь». Багато наших перебували в полоні пораненими», – повідомив Єрмак.

У координаційному штабі повідомили, що вдалося повернути оборонців, які знаходилися в полоні у ПВК «Вагнера» та підрозділу «Ахмат». При цьому у штабі додали, що серед звільнених українців троє мали статус «пошук особи».

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив, що станом на 7 травня було звільнено з російського полону понад 2300 українців.

6 травня Україна повернула із російського полону 45 громадян – 42 захисники та троє захисниць «Азовсталі» в Маріуполі.

Раніше очільник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов оцінював, що близько 40% тих, кого Росія утримує в полоні – це цивільні люди, решта полонених – військові.

4 травня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що, за приблизними оцінками, Росія незаконно утримує понад 20 тисяч українських цивільних заручників. Це дані на підставі звернень родичів, чиїх близьких затримала російська сторона.

Новини по темі