Генерал Суровікін знав про плани Пригожина щодо заколоту – NYT

Генерал Суровікін знав про плани Пригожина щодо заколоту – NYT

by Max

Російський генерал Сергій Суровікін знав про плани очільника угруповання «ПВК Вагнера» Євгена Пригожина кинути виклик російському вищому військовому командуванню, стверджує газета New York Times із посиланням на американських офіційних осіб, які ознайомлені з американськими розвідувальними даними.

За інформацією газети, з цих даних неясно, чи допоміг Суровікін спланувати дії найманців Пригожина в Ростові-на-Дону, де розташований штаб Південного військового округу. Американські офіційні особи також повідомили про ознаки того, що кілька інших російських генералів могли підтримати спробу силової зміни військового керівництва країни.

Чинні та колишні офіційні особи США заявили, що Пригожин не вчинив би заколот, якби не вірив, що інші особи, які перебувають при владі, прийдуть йому на допомогу, стверджує видання.

Володимир Путін, згідно з джерелами New York Times, має вирішити, чи вірить він у те, що Суровікін був поінформований про плани Пригожина, і визначитися, як на це реагувати. Офіційні американські представники, пише газета, припускають, що можливий альянс між впливовим Суровікіним і Пригожиним пояснює готовність Путіна надати ватажкові бойовиків можливість відступу.

Газета, втім, наголошує, що американські офіційні особи зацікавлені у підриві позицій Суровікіна, якого вважають одним із компетентних російських генералів.

Від жовтня 2022 року до січня 2023-го Суровікін був командувачем російського угруповання військ, яке веде бойові дії в Україні. У січні нинішнього року на цю посаду був призначений Валерій Герасимов, а Суровікін став його заступником. 23 червня Сергій Суровікін оприлюднив відеозвернення до найманців «Вагнера» із закликом зупинитися.

Новини по темі