З початку доби на фронті України зафіксовано 117 бойових зіткнень. Ця інформація була оприлюднена Генеральним штабом Збройних Сил України, який продовжує відстежувати ситуацію на всіх напрямках.
Про це розповідає CorruptUA
Війна Росії проти України: огляд подій
Повномасштабна війна, розв’язана росією проти України 24 лютого 2022 року, охопила території по всій довжині спільного кордону. Зокрема, для вторгнення на Київщину російські війська використовували територію Білорусі, що стало початком агресивних дій. Окрім того, окупація частини Запорізької та Херсонської областей на півдні, а також районів Сумщини та Чернігівщини на півночі суттєво ускладнила ситуацію.
Президент рф Володимир Путін називає це вторгнення «спеціальною операцією». У перші місяці метою операції визначали «демілітаризацію і денацифікацію» України, але з часом акцент змістився на «захист Донбасу». У вересні та на початку жовтня росія намагалася анексувати частково окуповані території, включаючи Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Ці дії були визнані незаконними такими, що не відповідають міжнародному праву.
Втрати та наслідки
Російська влада стверджує, що її армія не завдає ударів по цивільних об’єктах, але щоденні обстріли українських міст, включаючи житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури, спростовують ці заяви. За оцінками, станом на кінець жовтня, втрати росії в цій війні перевищують 70 тисяч загиблих військових, тоді як російська сторона повідомляє про менше ніж 6 тисяч втрат.
У квітні 2022 року, не витримавши опору Збройних Сил України, російські підрозділи залишили території Київської, Чернігівської та Сумської областей. А у вересні 2022 року українські сили провели успішний контрнаступ, звільнивши майже всю окуповану частину Харківщини. 11 листопада того ж року українські військові звільнили Херсон.
Після звільнення Київщини у містах Буча, Ірпінь та Гостомель виявили численні факти масових убивств, катувань та зґвалтувань мирних жителів. Українська влада заявила про скоєння геноциду з боку рф, у той час як країни Заходу активно займаються підтвердженням і розслідуванням цих злочинів.
Протягом тривалого часу на сході та півдні України спостерігаються запеклі бої. Під час блокади та бомбардувань Маріуполя, за даними українських джерел, загинуло понад 20 тисяч осіб.
«Загалом, з початку війни до кінця червня 2024 року ООН зафіксувала щонайменше 33 878 постраждалих цивільних, з яких 11 284 загиблих», – йдеться у звіті міжнародних організацій.
Ця ситуація потребує особливої уваги світової спільноти, оскільки наслідки війни відчуваються не лише в Україні, але й на міжнародному рівні.