екснардеп та його сини продовжили бізнес на окупованих територіях і сплачували податки РФ

Екснардеп і його сини продовжують бізнес на окупованих територіях Луганщини

Поліція вважає, що після окупації Луганської області колишній народний депутат України IV скликання разом із синами переоформили свої компанії відповідно до російського законодавства та продовжили свою бізнес-діяльність на цих територіях. Про це повідомила пресслужба поліції 11 грудня.

Про це розповідає CorruptUA

Обшуки та вилучення коштів

Згідно з даними слідства, партнерами бізнесменів стали особи, які залишилися на окупованих територіях Луганської області та отримали російські паспорти. Під час обшуків у причетних осіб правоохоронці вилучили готівку в різній валюті на суму понад 33 мільйони гривень, а також чорнові записи довіреностей на представництво інтересів на тимчасово окупованих територіях.

«Йдеться про народного депутата IV скликання, який свого часу обіймав посаду першого заступника голови Луганської облдержадміністрації, його синів та ряду довірених осіб – громадян рф. Підконтрольні їм підприємства та їх виробничі потужності знаходилися на тимчасово окупованій території Білокуракинського району Луганської області», – вказано у повідомленні.

Податки та підозри

Підозрювані займаються вирощуванням та продажем сільськогосподарської продукції. За даними правоохоронців, у 2023-2024 роках ці підприємства сплатили майже 8 мільйонів рублів податків до бюджету рф, з якого фінансуються військові дії проти України.

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора одному з власників компаній – сину колишнього депутата – було повідомлено про підозру в колабораційній діяльності, вчиненій за попередньою змовою групи осіб. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу для підозрюваного, а також тривають заходи зі збору доказової бази для притягнення до відповідальності інших причетних осіб.

Хоча поліція не розкрила прізвищ фігурантів справи, джерела вказують на ймовірні зв’язки з Миколою Гапочкою та його сином Андрієм, які поки що не коментували ці звинувачення.

Станом на січень 2025 року, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Державне бюро розслідувань веде розслідування 2 454 кримінальних проваджень за злочини проти національної безпеки України, зокрема 526 проваджень – за фактами колабораційної діяльності.

Новини по темі