Ексначальника Головного слідчого управління ГПУ засудили до 6 років тюрми за хабарництво – САП

Ексначальника Головного слідчого управління ГПУ засудили до 6 років тюрми за хабарництво – САП

by Max

Вищий антикорупційний суд призначив 6 років ув’язнення ексначальнику Головного слідчого управління ГПУ, викритого на шахрайстві та підбурюванні до надання 150 тисяч доларів США неправомірної вигоди ексдиректору Державного бюро розслідувань, повідомила 26 червня Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

За вироком суду призначено покарання 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Крім того, суд позбавив особу класного чину старшого радника юстиції, зазначили у САП.

Зазначено, що на виконання рішення суду особу взято під варту у залі суду. Вирок суду набирає законної сили через тридцять днів з дня його проголошення, якщо його не буде оскаржено в апеляційному порядку.

Розслідування в цьому провадження детективи НАБУ здійснювали з листопада 2019 року. НАБУ вказує, що особу затримали після отримання першого траншу у 75 тисяч доларів США з обумовлених 150 тисяч доларів США.

Читайте також: САП: суд засудив екснардепа до 15 років ув’язнення у «газовій справі»

23 вересня 2020 року НАБУ повідомило про завершення розслідування за підозрою ексначальника Головного слідчого управління ГПУ.

«Слідство встановило, що колишній посадовець ГПУ разом із іншою особою, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, розробили план дій, за яким спланували отримати від столичного забудовника 150 тисяч доларів США за закриття кримінального провадження, що розслідується територіальним управлінням ДБР. Вказані кошти начебто мали передаватися директору ДБР, однак такого наміру у експрацівника прокуратури не було», – розповіли у антикорупційному бюро.

У повідомленнях НАБУ і САП прізвище особи не вказувалося, але ще в грудні 2019 року засоби інформації з посиланням на джерела в правоохоронних органах вказували, що йдеться про колишнього начальника Головного слідчого управління ГПУ Ігоря Щербину.

Новини по темі